Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova Belediyesi yaylaya çıkarma yaptı

Çukurova Belediyesi, yaz aylarında yoğun nüfus artışına sahne olan Pozantı ve yaylalarına da temizlik hizmeti götürmeye başladı

Giriş Tarihi: 11.7.2015
Çukurova Belediyesi yaylaya çıkarma yaptı
Adana Çukurova Belediyesi, özellikle yaz aylarında nüfusu birkaç katına çıkan Pozantı ilçesiyle Tekir ve Bürücek yaylalarına temizlik hizmeti vererek çıkarma yaptı. Aşırı nüfus birikmesi yüzünden ilçe merkezinde ve yaylalarda oluşan 'çöp dağları' üzerine Çukurova Belediyesi 100 km uzaktaki beldeler için harekete geçti. Yöre halkından birçok kişinin, bizzat Başkan Soner Çetin'i arayarak "Başkanım yazları yayladayız. Buraya da hizmet getirebilir misiniz?" diye talepte bulunduğu öğrenildi. Çetin'in talimatı üzerine temizlik ekipleri Pozantı, Tekir ve Bürücek'e hareket etti. Temizlik İşleri Müdürü Saniye Arslantaş'ın eşlik ettiği temizlik hizmeti sırasında zabıta görevlileri de "Çukurova Belediyesi Pozantı halkının, Bürücek ve Tekir yaylalarında oturan vatandaşlarımızın yanındadır" diye anons yaptı. Birçok vatandaşın da temizlik araçlarının fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştığı ve teşekkür yorumları yaptığı görüldü. Çukurova Belediyesi'nin 100 km uzaklıktan gelip temizlik hizmeti vermesi üzerine Pozantı İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çay da sevincini sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta dile getirdi.

DEMOKRASİNİN GÜZELİLĞİ
Başkan Soner Çetin'in yaklaşımının "siyaset üstü bir sevgi paylaşımı" olduğunu ifade eden Başkan Çay, "Bu yapılan hem insana saygıdır hem de demokrasi adına ayrı bir güzelliktir. Sayın Soner Çetin'in tavrı örnek bir tavırdır" diye konuştu. Pozantı'nın Adana'nın ayrılmaz parçası olduğuna dikkat çeken Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Yeter ki gücümüz yetsin, yeter ki istensin, yeter ki yaraya merhem olalım, biz orada oluruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova Belediyesi yaylaya çıkarma yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN