Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toplu taşımada zam hazırlığı

Adana'da özel halk otobüslerinin zam hazırlığında olduğu, otobüslere binen öğrencilere, "Yakında ücretler zamlanacak haberiniz olsun" uyarısı yapıldığı öğrenildi

Giriş Tarihi: 3.8.2015
Toplu taşımada zam hazırlığı
Adanalıların yeni haftaya toplu taşıma ücretlerine yapılan zamla girmesi bekleniyor. Bazı özel halk otobüsü muavinlerinin dün sabahtan itibaren öğrencilere, "Ücretlere zam geliyor haberiniz olsun. Zamlı ücretler yarın bir gün uygulanmaya başlar" dediği öğrenildi. Vatandaşlar, "Zam yapılalı bir yıl daha olmadan ikinci zam da neyin nesi" diye hayıflanırken, özel halk otobüsleri çalışanları, "Normalde 1 Ağustos itibariyle yeni tarifeyi uygulanacaktı. Neden ertelendi bizim de haberimiz yok" dedi.

FİYATLAR AYARLANDI

Adana'daki toplu ulaşım araçlarında uygulanacak ücret tarifesi en son 9 Eylül 2014 tarihinde belirlenmişti. O tarihlerde üniversite öğrencilerinin eylemi etkili olmuş ve özel halk otobüslerindeki ücret zammı 29 Ekim 2014 tarihinde yeniden düzenlenmişti. Buna göre öğrencilerde kartlı biniş 1 lira, kartsız biniş ise 1,75 lira olarak ayarlanmıştı. Sivil kartlı biniş 1.80, kartsız biniş ise 2 lira olarak uygulamaya konulmuştu.

YENİ TARİFE BAŞLIYOR

Yeni dönemde zamlı tarifenin yakında başlayacağı öne sürüldü. Daha önce kartlı binişe 1 lira ödeyen öğrencilerin yeni dönemde 1,50 lira, kartsız 1,75 lira ödeyen öğrencilerin ise 2 lira ödeyeceği bildirildi. Kartlı binişe 1.80 lira ödeyen siviller 2 lira, kartsız 2 lira ödeyenler ise 2,25 lira ödeyecek. Özel halk otobüsü zamlarının önümüzdeki günlerde hayata geçirileceği ve zamların girdi ve akaryakıt fiyatlarındaki artışlardan kaynaklı yapıldığı iddia edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu taşımada zam hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN