Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te sanatçı foklar

Giriş Tarihi: 9.8.2015
Gaziantep'te sanatçı foklar
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'ndeki fokların gösterileri yoğun ilgi görüyor. 3 yıl önce Uruguay'dan getirilen fokların birbirinden ilginç hareket ve şovları yurt içi ve yurt dışından gelen binlerce kişi tarafından izlendi. Havuzun içerisinde 3 metrelik yükseklikteki toplara kafa vurup, çemberin içerisinde geçen foklar, eğiticisinin eşliğinde notaları ezberleyip şarkı söyleyip oryantal dans ediyor.

HERKES İZLİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, gösterileriyle herkesin ilgi odağı olan fokların beslenmesine ve bakımına büyük özen gösterdiklerini söyledi. 3 yıl önce açılan fok evindeki fokların gösterilerinin devam ettiğini belirten Özsöyler, "Binlerce ziyaretçi fokların eşsiz gösterisini büyük bir heyecanla izliyor. Buradaki gösteriler özellikle çocukların ilgisini çekse de büyüklerinde hayranlıkla izlediği bir gösteri" dedi.

AİLEYE YENİ ÜYE

Fok evinin ilk kez Gaziantep'te yapıldığını da ifade eden Özsöyler, bazı turistik tesislerde de bu tür gösterilerin yapıldığını ancak hayvanat bahçesi olarak Türkiye'de bu konuda bir ilki başardıklarını kaydetti. Foklardan Sirkus'un doğum yaptığını ve yavru foka yapılan anket sonucunda "Fıstık" adını verdiklerini dile getiren Özsöyler, "Foklarımızın buradaki eşsiz gösterileri yurt içinden ve yurt dışından gelen binlerce ziyaretçi tarafından izleniyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te sanatçı foklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN