Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilfen çeyrek asırdır liderliğini sürdürüyor

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Bilfen çeyrek asırdır liderliğini sürdürüyor

TEOG sınavlarında Türkiye 1'incisini çıkaran, ilk 100'de 480 ortalama başarı puanını yakalayan Özel Çukurova Bilfen Okulları, eğitim ve öğretimde liderliği 25 yıldır bırakmadı

Adana'da, bilimsel ve çağdaş eğitim yöntemlerini sürdürmeye odaklı çizgisiyle, kurulduğu yıldan bu yana "rol model" olan Özel Çukurova Bilfen Okulları eğitimde 25 yılı geride bıraktı. Disiplin ve sevgiyi harmanlayarak sürdürdüğü mücadelesinde "Hayalimizdeki öğrenciyi yetiştirdik" diyen Özel Çukurova Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Cumhur Avcı, 25 yıllık dolu bir geçmişe sahip olan Bilfen'in başarısındaki sırrı anlatırken, ""Biz ticari kaygı yerine eğitim kaygısı taşıyoruz" dedi.

ÖNCELİK DAİMA EĞİTİMİN
Bilfen'in çok farklı bir eğitim kurumu olduğunu, eğitim ve eğitimciye bakışlarının bu farkı yaratmada en önemli etken olduğunu söyleyen Cumhur Avcı, "Bilfen anlayışında daima öncelik eğitimindir. Kendimize, 'Nasıl daha kaliteli eğitim veririz' sorusunu her zaman soruyoruz. Çünkü eğitim bir kadro işidir ve bizim kadromuzla çok güzel işler ortaya çıkıyor" şeklinde konuştu. Öğrenci alımlarında çok titiz davrandıklarını, seviye belirleme sınavı uygulaması yaptıklarını kaydeden Avcı, "Kaydını yapacağımız öğrencileri sınava tabi tutuyoruz. Minimum bir puan belirliyoruz ve o puanın altında kalan öğrencileri almıyoruz. Öğrenciye artı değer katan bir yapımız var" diye konuştu.

TİTİZ EMEĞİN SONUCU

Avcı, "Bölgesel ve Türkiye çapında kazanılan akademik, sosyal ve sportif alanlarda başarıların hiçbiri tesadüf değildir. Emek, disiplin ve çalışmanın ödülünü 25 yıldır yaşıyoruz ve nice başarılar elde ettik" dedi. Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarından biri olmayı başaran Özel Çukurova Bilfen Okulları TEOG sınavlarında da birinci çıkararak "Birincilerin okulu olma geleneğini" sürdürdü. Bu başarıların tesadüfi olmadığını anlatan Avcı, "Bu başarımız 25 yıllık eğitimci, veli ve öğrenci işbirliğiyle sürdürdüğümüz titiz emeğimizin sonucudur" dedi.

HEDEF SADECE DERS DEĞİL

Bilfen'in eğitimde sadece derslerinde başarılı değil, sosyal yönleri gelişmiş, kendilerini rahat ifade edebilen, özgüvenleri yüksek, bilgi ve sevgiyi harmanlamış öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediğini söyleyen Cumhur Avcı, "Basketbol, tenis, voleybol takımlarımızın ve yüzücülerimizin bölgesel - ulusal bazdaki başarıları; step, aerobik takımlarımızın ve yüzme alanında Türkiye birinciliklerimiz Bilfen'in amaçladığı öğrenci profilini ortaya koymaktadır. Sadece sporda değil, kültürel faaliyetlerde, sosyal sorumluluk gerektiren alanlarda da Bilfen öğrencisi, çevreye karşı duyarlılıklarının ve toplumsal ödevlerinin farkında olan bireyler olarak yetişmekte" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilfen çeyrek asırdır liderliğini sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN