Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağduyu çağrısı

Bölgedeki ticaret ve sanayi odaları ortak deklarasyon yayınlayarak teröre karşı çıktı, toplumun kesimlerini de fitne ve provokasyonlara karşı uyardı

Giriş Tarihi: 12.9.2015
Sağduyu çağrısı
Yaklaşık 2 yıl önce bölgenin sosyoekonomik kalkınması için birlikte hareket etmek hedefi ile Gaziantep Ticaret Odası öncülüğünde oluşturulan Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu, terörü kınayarak fitne ve provokasyonlara karşı sağ duyu çağrısı yaptı. Platform üyesi olan Adıyaman, Antakya, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odaları ve Gaziantep Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamada, "Demokrasinin, özgürlüklerin, yaşam kalitesinin, ekonominin en büyük tehdidi olan teröre hep birlikte karşı çıkmak ve yok etmek için mücadele etmek zorundayız. Bu mücadelede biz sivillere düşen en büyük görev ve sorumluluk ise vatanı bölmek isteyenlere karşı güçlü bir şekilde 'birlik ve beraberliğimizi' göstermek olacaktır" denildi.

TEK YÜREK OLMALIYIZ

Bu süreçte sağduyulu davranarak, siyasi görüş ayrılıkları da, dil, din-mezhep, ırk farklılıklarının da ayrıştırıcı değil birleştirici unsurlar olarak kabul edilmesi gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, "Vatanın birlik ve bütünlüğüne kastetmiş bu hainlere karşı milletçe bir olarak, birlik olarak, tek yürek, tek vücut halinde hareket etmeliyiz. Bizler bu toprakları, kahramanca mücadele veren atalarımızdan emanet aldık ve bugünlere getirdik. Kurtuluş Savaşı'nda Türkü, Kürdü, Lazı, Zazası, Çerkezi ve bunun gibi binlerce yiğidin omuz omuza mücadele ettiği, kanlarıyla suladığı vatan topraklarına daha fazla kan dökülmesin" görüşü dile getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağduyu çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN