Küfür edip tekme tokat saldırdılar

Erdemli'de MHP'lilerin olduğu konvoydan inen yaklaşık 30 kişilik grubun saldırısına uğrayan AK Partili 3 gençten Seyit Duru, "Öleceğimi sandım, öldüresiye vurdular" dedi

Küfür edip tekme tokat saldırdılar
Mersin'in Erdemli ilçesinde MHP Milletvekili Adayı Baki Şimşek'in konvoyunda bulunanlar, AK Partili üç gencin bulunduğu araca saldırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kitabını okuduğu için MHP'li gençlerin saldırısına uğradığını iddia eden AK Partili gençlerden 18 yaşındaki Seyit Duru, "Arka sağ koltukta oturuyordum. Ne olduğunu anlamama fırsat kalmadan sağlı sollu tekme tokatlarla saldırdılar. Ön koltukta oturan arkadaşlarım da dayak yedi. Öleceğimizi sandık" dedi. Dayak yiyen gençleri hastanede ziyaret eden AK Parti Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, saldırıyı şiddetle kınadığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç, saldırıyı kesinlikle tasvip etmediklerini ancak Erdemli Jandarması'nın MHP konvoyunu anlamsız bir şekilde durdurmasının da doğru olmadığını vurgulayarak, "Ambulansın geçmesine dahi güçlükle izin verdiler" dedi.

CAMDAN KİTAP GÖSTERDİ

Olay önceki gün Erdemli'de meydana geldi. İçerisinde AK Partili gençlerden Seyit Duru, Ali Rıza Uygun ve Dücane Tüzel'in bulunduğu 06 DU 310 plakalı sivil bir araç yakıt almak üzere Erdemli AK Parti ilçe başkanlığından çıkıp Arpaçbahşiş'teki Kayıkçıoğlu Tesisleri'ne doğru hareket etti. Tömük kavşağına geldiğinde kırmızı ışıkta duran aracın yanında MHP Milletvekili Adayı Baki Şimşek'in konvoyundaki araçlar durdu. Bu arada Seyit Duru, arka koltukta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı anlatan "Bir Liderin Doğuşu" adlı kitabı okuyordu. MHP'li konvoydaki araçta bulunanlar tepki gösterince Seyit Duru kitabı kaldırarak camdan gösterdi. Bu sırada yeşil ışık yandı ve Ali Rıza Uygun'un kullandığı araç hareket etti. Ancak MHP konvoyundaki bazı araçlar takibi sürdürdü. Kendilerinin trafikte sıkıştırılmak istendiğini belirten Seyit Duru yakıt almak istedikleri akaryakıt istasyonuna geldiklerinde, konvoydaki bazı araçlarında arkadan istasyona girdiğini belirtti. Araçlardan inen yaklaşık 30 kişilik öfkeli grup, 06 DU 310 plakalı araçtaki kişilere küfür ve hakaret ederek saldırdığı öne sürüldü. Kapıları açıp içeridekileri tekmeleyen saldırganlar, araçtakileri dışarı çıkartıp vurmaya devam etti. Aldıkları tekme ve yumruk darbeleriyle sendeleyen üç kişi akaryakıt istasyonunun marketine sığınırken, saldırganlar araçlarına binerek oradan uzaklaştı. Saldırı anı istasyonun güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Bu arada yedikleri darbelerle kendinden geçen üç kişi Erdemli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

HASTANEDE ZİYARET ETTİ

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, MHP'li olduğu öne sürülen kişilerin saldırısı sonucu yaralanan partili gençleri hastanede ziyaret etti. Ağrıları yüzünden çok acı çeken Seyit Duru ile görüşen Lütfi Elvan, "Demokrasimize yakışmayan, Erdemlimize yakışmayan, Mersinimize yakışmayan bir hadise yaşadık. Gençlik kollarımızın bir üyesi, Cumhurbaşkanımızın hayatını anlatan bir kitabı okurken 30-40 kişilik bir MHP'li grubun saldırısına uğradı. Demokrasimize yakışmayan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırının görüntüleri ortada. Emniyet ve jandarma güçlerimizin bu saldırganları yakalayarak bir an evvel adalete teslim etmelerini bekliyoruz. MHP yönetimi saldırganları teslim edeceğini söyledi ancak şu ana kadar bu gerçekleşmedi. MHP yönetiminden saldırıyı kınamalarını ve saldırganları da adalete teslim etmelerini istiyoruz" dedi. Aracında kitap okuyan, hiç kimseye sataşmayan, hakaret etmeyen bir gencin darp edilmesini kabullenemediğini belirten Elvan, "Hepimiz kardeşiz. Erdemli gibi bir yerde kardeşliğimizi daha güçlendirmemiz gerekir. Evet hepimiz seçim çalışması yapalım ama bunu yaparken son derece sakin olalım. Ve gençlerimize sesleniyorum. Kesinlikle bir karşılık verme duygusu içerisinde olmayın. Gençlerimiz heyecanla hareket etmek istese bile bunun önüne geçelim. Onlar yaptı diye biz karşılık vermeyelim. Biz barış, kardeşlik ve şölen havası içinde seçime gitmeliyiz. Saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyor, genç kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum" diye konuştu.

"MARKETE GİRİP KURTULDUM"
Hasta yatağında acılar içinde kıvranan Seyit Duru, başından geçenleri şöyle anlattı: "Yakıt almak üzere partiden çıkıp üzerinde hiçbir amblem, bayrak olmayan sivil bir araçta istasyona doğru gidiyorduk. Işıklarda durduk. Ben arka koltukta kitap okuyordum. MHP'li konvoy olduğunu bayraklardan anladığım bir grup araç durdu yanımızda. Okuduğum kitabı görünce yanımızdaki araçtakiler tepki gösterdi. Ben de, okuduğum kitabı göstererek bunun normal bir kitap olduğunu anlatmaya çalıştım. Ama dinlemediler bile. Arkamızdan takip ettiler. Biz istasyona girince arkamızdan geldiler. Bir anda yağmur gibi tekme tokat gelmeye başladı. Kapılarımızı açtılar bizi öldüresiye dövüyorlardı. Beni dışarı çıkardılar en az 10 kişi çullandı üzerime. Kendimi markete zor attım. Ali Rıza Uygun ile Dücane Tüzel de benim gibi güçlükle kurtardı kendini saldırganlardan."

BİR DAHA YAŞANMASIN
Lütfi Elvan, hasta yatağında ziyaret ettiği 18 yaşındaki Seyit Duru'nun anlattıklarını dinledi, bu tür olayların bir daha hiç yaşanmaması temennisinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küfür edip tekme tokat saldırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN