Afşin'de şehidin ismi meydanda yaşayacak

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Afşin'de şehidin ismi meydanda yaşayacak
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin Afşin ilçesinde yaptığı kent meydanına, Siirt'te terör örgütü PKK üyelerinin saldırısı sonucu şehit düşen Jandarma Er Ömer Erüstün'ün ismi verildi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç şehitlerin adını park ve meydanlara vererek yaşatma çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

EVLATLARIMIZI ŞEHİT VERDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Kahramanmaraş, 95 yıl önce 7'den 70'e birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyarak tarihte örneği görülmeyen bir direniş destanıyla, bayrağına ve namusuna uzanan kirli ellere karşı büyük bir kahramanlık sergileyerek vatanı, bayrağı ve istiklali için birçok evladını şehit verdi" dedi.

HAİNCE ŞEHİT EDİLMİŞTİ

Konuşmaların ardından, şehidin dedesi Ömer Erüstün, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil ve Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven'in katılımıyla meydanın açılışı yapıldı. Jandarma Er Ömer Erüstün, 19 Ağustos'ta Siirt- Pervari karayolunda, yol emniyeti için görevlendirilen unsurların geçişi sırasında, terör örgütü mensuplarınca yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afşin'de şehidin ismi meydanda yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN