Sağlıkçıların terör isyanı

Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği yöneticileri ve sağlıkçılar, PKK'nın hastaneler ve çalışanlara yönelik saldırılarına tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Sağlıkçıların terör isyanı
Terör örgütü PKK'nın Haziran ayından bu yana hekimler, sağlık çalışanları, hastaneler ve sağlık ocaklarına yaptıkları saldırılara, Adana'dan da tepki geldi. Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği yöneticileri ve sağlıkçılar, teröre karşı bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, hastane yöneticileri, hekimler, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları katıldı.

ZARARI HALK GÖRDÜ
İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, "3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı" dedi. Sağlıkçılara yapılan saldırıların hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmadığını kaydeden Dr. Özer, "Bu saldırılar, bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkçıların terör isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN