Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ROMUN 2015'te Final'in başarısı

Adana Final Okulları, İtalya'nın başkenti Roma'da yapılan ROMUN 2015'te Türkiye'yi başarı ile temsil ederek çeşitli dereceler elde etmeyi başardı

Giriş Tarihi: 1.11.2015
ROMUN 2015'te Final'in başarısı
Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı MUN konferanslarında fark yaratan Adana Final Okulları MUN Kulübü'nün 10 öğrencisi ve 1 öğretmeni, ABD hükümetinin bursuyla İtalya'nın başkenti Roma'da yapılan ROMUN 2015'e katıldı. Her delegenin, bir ülkeyi temsil ettiği ve ana dili İngilizce olan konferansa Adana Final Okulları MUN Danışmanı Mehmet Toyguş başkanlığında katılan öğrencilerden Ceyda Ezer Rusya Federasyonu'nu, Ege Ersoy İspanya'yı, Ceyhun Emre Sökmen Hollanda'yı, Ali Erkayıran Etiopya'yı, İrem Aktar Bostwana'yı, Celalcan Gezer Danimarka'yı, Mehveş Kara Finlandiya'yı, Mertcan Yıldız Bolivya'yı, Elif Özcan Kenya'yı ve Toygar Can Yıldız da Nijerya'yı temsil etti.

ÖNERGE TESLİM EDİLDİ
"Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması ve Kadınların ve Çocukların İnsan Haklarının Korunması ve Yaşam Boyu Eğitim Olanaklarının Sağlanması ve Geliştirilmesi" konusunun İngilizce olarak tartışıldığı komisyonda Ceyda Ezer ve arkadaşlarının büyük bölümünün hazırladığı önerge Genel Kurul'un oylarıyla kabul edildi ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki- Moon'a verilmek üzere İtalyan yetkililerine törenle teslim edildi.

ADANA FİNAL ONLİNE FOTOĞRAF BASIN ÖDÜLÜ ALDI
Konferansta Rusya Federasyonu'nu temsil eden Ceyda Ezer "Outstanding (Seçkin Delege)" olarak seçildi ve sertifikasını Genel Sekreter Eduarda Morgante'nin elinden aldı. Türk Delegasyonu olarak Adana Final Okulları en iyi "Online Fotoğraf Basın Ödülü"nü de aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ROMUN 2015'te Final'in başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN