Melih ABİ: Kavşaklarda park eden sürücüler uyarılsın

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Adana'dan bir okurumuz aradı. Artık kangren haline gelen kavşaklarda park etmiş araçlarla ilgili sıkıntısını dile getirdi. Diyor ki; "Birçok yerde dikkatimi çekiyor. Zaman zaman ben de karşılaşıyorum. Tam kavşağın yani sinyalizasyon sisteminin önüne park eden araç sürücüleri var. Haliyle trafik burada kilitleniyor. Arkadan gelen araç sürücüleri geçemeyince sol tarafı sıkıştırıyor. Zaten ışık süreleri belirli. Böyle sorumsuz sürücüler yüzünden her yeşil ışık yanmasında en az 8-10 araç geçemiyor. Yine önceki gün de aynısı oldu. Alparslan Türkeş Bulvarı'ndan Mavi Bulvar'a çıkarken, İkram Dondurma'nın bulunduğu kavşak var. Bu kavşakta da sağ tarafta kebapçı bulunuyor. Hemen önünde sürekli olarak park eden araçlar görüyoruz. Zaten buradaki yeşil ışık süresi çok kısa. Bir de böyle park eden araçlar olunca iki üç araç ancak geçebiliyor. Sonra tekrar kırmızı ışığa yakalanıyoruz. Artık bunlara kesin çözüm bulunsun. Gerekirse kavşaklarda bulunan işyerleri uyarılsın." Umarım çözüm bulunur.

Yoğun trafik çileden çıkarıyor

Adana'dan okurumuz Semih Altınok, "Yoğun trafik nedeniyle insanların büyük sıkıntılar çektiğini görmek lazım. İnanın çileden çıkmamak elde değil. Saydam Caddesi Hürriyet Mahallesi kavşağından bahsediyorum. Her akşam oluşan trafik rezaletine hangi yetkili dur diyecek? İnanın çok merak ediyorum" diyor. Umarım sorun çözüme kavuşur.

NOT: Borsa Lisesi'nin ilk mezunlarından arkadaşımız Bülent Loğoğlu'nun kalp krizi geçirerek vefatını öğrendim. Ailesine sabır diliyorum. İlgilenen arkadaşlar için, bugün öğle namazına müteakip Kabasakal Mezarlığı'na defnedilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Kavşaklarda park eden sürücüler uyarılsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN