Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir'de kadına şiddete son verildi

Yüreğir'de nikahsız yaşayan 20 çiftin resmi nikahını kıyan Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, damatlara eşlerine şiddet uygulamama sözleşmesi imzalattı

Giriş Tarihi: 26.11.2015
Yüreğir'de kadına şiddete son verildi
Adana'da Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan çok önemli bir günde çok anlamlı bir projeye imza attı. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Dayanışma ve Mücadele Günü'nde Yüreğir'de resmi nikahsız yaşayan 20 çiftin nikahını kıyan Başkan Mahmut Çelikcan, önce damada ardından geline 'Mutlu bir yuva için kadına şiddete hayır' sözleşmesini imzalatarak mutluluklar diledi.

ŞAHİTLER HUZURUNDA
Yüreğir Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törende objektiflere güzel görüntüler yansıdı. Gelinlik ve damatlıklarıyla salona giren çiftler soluğu sırasıyla nikâh masasında aldı. Başkan Mahmut Çelikcan'ın kıydığı nikâhta evlilik cüzdanlarını almanın heyecanı yaşayan gelin ve damatlar masada şahitlerin huzurunda 'Mutlu bir yuva için kadına şiddete hayır' sözleşmesini imzaladı.

KADININ ÖNEMİ BÜYÜK

Başkan Çelikcan, kendisinin de dört kız babası olması nedeniyle bu projeye ayrı bir önem verdiğini ve tüm ayrıntılarıyla yakından ilgilendiğini belirterek, "Kadının toplumumuzdaki yeri çok büyük ve önemli. Kadın denince aklımıza annemiz, eşimiz, kardeşimiz geliyor. Bizleri dünyaya getirip, büyütüp eğitten kadınlarımıza hak ettiği değeri vermeliyiz" dedi.

BÜTÜN KIZLAR OKULA
Ülkemizde kadına uygulanan şiddeti kınadığını söyleyen Çelikcan, "Kadınlarımızın eğitimi bizim için çok önemli. Yuvamızı inşa eden varlıklarımızın değerini bilir, onları eğitirsek toplumun tamamını eğitmiş oluruz. Bu yüzden kız çocuklarımızı okula gönderelim. Yüreğir'de kız çocuklarının okuma oranında büyük bir artış var. Bu durumdan mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu. Sözleşmelerin imzalanmasından sonra Başkan Çelikcan, çiftlere fincan takımı hediye etti, nikâh pastalarını kesti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'de kadına şiddete son verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN