Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKOM'da karla mücadele zirvesi

Giriş Tarihi: 4.12.2015
AKOM'da karla mücadele zirvesi

Kahramanmaraş Afet Koordinasyon Merkezi'nde, kent genelindeki sorumlu birimlerin yetkilileri karla mücadele zirvesi yapıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kötü hava koşullarıyla mücadele hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, karla mücadelede ilgili birimlerin sorumluları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Kış mevsiminde hava sıcaklığının 0 derece ve altında seyretme yoğunluğunun en fazla, orta düzeyde ve düşük düzeyde olduğu ilçelere göre A, B ve C planları hazırlandı. AKOM toplantısına Karayolları 55. ve 58. Karayolları Şube Şeflikleri, ilçe belediyeleri, Orman Bölge Müdürlüğü, DSİ, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Valilik, 112 Çağrı Merkezi, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD Müdürlüğü, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığından yetkililer katıldı.

110 İHBAR HATTI

Kış şartlarının ağır geçmesi ihtimali ve karla mücadelede tüm ihbarların Afet Koordinasyon Merkezi 110 nolu ihbar hattına yapılacağı ve AKOM operatörlerinin kış şartları ile mücadelede, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, Karayolları 55. ve 58. Şube şefliklerini yönlendireceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKOM'da karla mücadele zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN