Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana Adliyesi'nde staj yapmak avantajdır

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, staj yapan hâkim ve savcılarla bir araya geldi, "Onurlu ve sorumluluğu yüksek bir mesleği seçtiniz. Adalet sırf, kanunda yazan değildir "dedi

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Adana Adliyesi'nde staj yapmak avantajdır
Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana Adliyesi'nde staja başlayan hâkim ve Cumhuriyet savcı adaylarıyla bir araya geldi. Yargının yeni neferleriyle deneyimlerini paylaşan Başsavcı Yeldan, olay ve dava çeşitliliği fazla olan Adana Adliyesi'nde staj yapmanın avantaj olduğunu belirterek, "Mutlaka adaletin, hakkın ve yargı teşkilatının itibarını korumamız, doğruluk ve dürüstlük ilkesine uygun davranmamız gerekiyor" dedi.

TANIŞMA TOPLANTISI

Hukuk fakültelerini bitirdikten sonra 'Hâkim ve Savcı Adaylığı' yazılı ve sözlü sınavlarını kazanan 28 hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayı, staj yapmaya başladı. Başsavcı Ali Yeldan ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumali Tülü, ilk olarak Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevlendirilen hâkim ve savcı adayları ile stajlarının ilk günü bir toplantı düzenledi. Yargının yeni neferleriyle tek tek tanışan Başsavcı Ali Yeldan, toplantıda hâkim ve savcı adaylarına tecrübelerini anlatıp, tavsiyelerde bulundu.

STAJ YAPMAK AVANTAJ

Geleceğe yönelik donanımlı hale gelmek, teorik bilgileri pratiğe dökmek için adliyeyi bir laboratuar gibi kullanabileceklerini, kıdemli yargı mensuplarının tecrübelerinden istifade edebileceklerini belirten Başsavcı Ali Yeldan şunları söyledi: "Branşlaşma ve iş bölümünün geniş olduğu Adana Adliyesi'nde başlamanız bir avantaj. Adana, olay çeşitliği ve dava türü itibariyle Türkiye'de rastlanacak tüm olayların yaşandığı bir şehir. Burada staja ve göreve başlayan meslektaşlarımız, senede 300-400 dosyanın geldiği küçük yerlerdeki hâkim savcılara göre daha avantajlı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Adliyesi'nde staj yapmak avantajdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN