Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım fuarı kapılarını açtı

Bu yıl 11'incisi düzenlenen Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı. Ziyaretçi akınının yaşandığı fuarda katılımcı 90 firma yeni ürünlerini sergiliyor

Giriş Tarihi: 30.1.2016
Tarım fuarı kapılarını açtı
Mersin 11. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı. Katılımcı 90 firma tarafından ilaçlama, hayvancılık, hasatharman, taşıyıcı ekipmanları ve sulama sistemleri gibi birçok alanda 150 markanın sergilendiği fuara ziyaretçi akını yaşandı. CNR Holding tarafından düzenlenen ve 40 binin üzerinde ziyaretçinin beklendiği fuar, 31 Ocak tarihine kadar açık kalacak.

MERSİN İÇİN BİR ŞANS

Yenişehir Fuar Merkezi'ndeki fuarın açılışında konuşan Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nın kent için bir şans olduğunu söyledi. Fuarların üretici ve tüketiciyi bir araya getirmeyi amaçladığını aktaran Göçer, "Son gelişmelerin dile getirildiği fuarlarda, çok sayıda ürün sergileniyor. Mersin'de düzenlenen bu ve benzeri fuarlar kentimiz için bir şanstır" dedi.

6,6 MİLYON TL GİRDİ
Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Özgür Sanal da kentin tarım alanında geleceğe istikrarlı bir şekilde hazırlanması için kurum olarak çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut ise yükselen pazarlara ulaşılamama nedeninin iyi sorgulanması gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti: Üreticilerimizin yeni üretim sistemlerini uygulamaları çok önemli. Bundan daha önemlisi ise tarım gıda ve hayvancılık sektöründeki girişimcilerimizin bu dönüşüme ayak uyduracak bir mantaliteye yükseltilmesidir. Bu sektörlerin yeni bir girişimci profiline ihtiyacı var. Bunun da çözümü eğitimdir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım fuarı kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN