Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatma Şahin kadının sorunlarını anlattı

Giriş Tarihi: 5.2.2016
Fatma Şahin kadının sorunlarını anlattı
Gaziantep Kent Konseyi'ne konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kadının yaşadığı sorunları ve bunlara karşı yaptıkları çalışmaları anlattı. Kent Konseyi Kadın Meclisinin düzenlediği toplantıda katılımcılara çalışmalarla ilgili bilgiler veren Şahin, kadınların daha çok bilinçlenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Kadın Meclisinin yaptığı işleri 'gönüllülük esası' olarak yorumlayan Şahin, "Sizin yaptığınız bu çalışmaları Anadolu kadını unutmayacak. Ev ve iş alanınız dışında yaptığınız bu çalışmalar kadınlarımız için çok önemli" dedi.

İNSANLARIN BEKLENTİSİ
Kadın meselesinin siyaset üstü bir mesele olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, insani noktada yapılacak çok şeylerin olduğunu belirtti. Şartların ne kadar zor olduğunu bildiklerini ve bunu başarmak durumunda olduklarını da sözlerine ekleyen Fatma Şahin, "2 milyonluk şehirde herkesin yaşamına dokunmak istiyoruz. İnsanların bizden böyle bir beklentisi var. Vatandaş memnuniyeti ve yaşam kalitesi ile ilgili beklentileri yönetmek zorundayız. Hele bizim şehir gibi en'lerin ve ilk'lerin bir arada olduğu bir yerde bunu başarabilmek için sizlerin desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

350 BİN SURİYELİ VAR

Belediye bünyesinde 'Alo 153 Beyaz Masa' hattını kurduklarını ve vatandaşın ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını aktaran Şahin, 1 yılda 655 bin kişinin Beyaz Masa'ya ulaştığını söyledi. Bu rakamın yüzde 95'ine geri dönüşümün sağlandığını ifade eden Şahin, diğer yandan da Suriyeli mültecilere yönelik çalışma yapıldığını bildirdi. Kentte 350 bin Suriyeli mültecinin bulunduğunu, bu insanlara sahip çıkılmadığı zaman PKK ve DAEŞ gibi terör örgütlerine kayabileceğini vurgulayan Şahin, eğitim, istihdam, sağlık ve güvenlik açısından bir takım çalışmalar yapıldığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Şahin kadının sorunlarını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN