Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 yıl sonra gelen kavuşma sevinci

Giriş Tarihi: 29.2.2016
10 yıl sonra gelen kavuşma sevinci

Kahramanmaraşlı Nergele ailesi, 10 yıl önce Adana'da hastaneye yatırdıkları oğulları Memiş'i, Tarsus'ta bir engelli bakım merkezinde buldu

Kahramanmaraşlı Nergele ailesi, 10 yıl önce 27 yaşındaki oğulları Memiş Nergele'yi Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırdı. Çocuklarının kaybolduğunu öğrenen aile 10 yıl boyunca Memiş'ten hiçbir haber alamadı. Aramadık yer bırakmayan aile, yıllardır aradıkları oğullarını Tarsus'ta engelli bakım merkezinde buldu. Yıllar sonra oğluna kavuşan Elif Nergele, mutluluklarını tarif edilemeyeceğini söyledi.

KAYIPLARA KARIŞTI

Pazarcık ilçesinde yaşayan Elif-Hacı Nergele çifti, o zaman 27 yaşında olan Memiş'i tedavi için Adana'daki Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne teslim etti. Tedavi süresini sonunda hastaneye giden aile, Memiş'in hastaneden ayrılıp kayıplara karıştığını öğrendi. Her yerde Memiş'i arayan aile bir sonuca ulaşamadı. 3 yıl önce Mersin Devlet Hastanesi önünde bulunan ve konuşmayan genç, Sosyal ve Politikalar Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğü'ne götürüldü. Tarsus'taki Özel Arsoy Engelli Bakım Merkezi'ne yerleştirilen ve adı dahi bilinmeyen Memiş, bakım merkezinde yaşamını sürdürmeye başladı. Memiş'in bulunmasını sağlayan olaylar zinciri, bir kağıda 'Memiş, Pazarcık' yazması ile başladı. Kendisi de Pazarcıklı olan psikolog Fırat Aşkın, gencin Kahramanmaraş Pazarcıklı olabileceği ihtimalinden yola çıkarak orada yaşayan annesini aradı. Anne Zahide Aşkın bir dedektif gibi araştırmaya başlayıp, Nergele ailesine ulaştı. Bakım Merkezi yöneticileri Nergele ailesini arayıp müjdeli haberi verdi. Tarsus'a gelen anne Elif Nergele, ağabeyleri Ali Nergele (47) ve Tevfik Nergele (42) ile kız kardeşi Birsen (24) görür görmez Memiş'in boynuna sarıldılar. 10 yıldır çocuklarını ve kardeşlerini göremeyen Nergele ailesi, sevinç gözyaşları dökerken, karşılaşmada duygusal anlar yaşandı.

'TARİFİ İMKANSIZ'
Yıllar boyu oğlunun ölü ya da diri haberini alma umuduyla yaşadığını belirten anne Elif Nergele, "10 yıl ne çektiğimizi bir Allah bilir bir de biz. Giysilerinden bir parçaya razı olacakken kendisini buldum" dedi. Ağabey Tevfik Nergele de mutluluklarını tarif edecek söz bulamadıklarını söyleyerek kardeşlerine çok iyi baktıklarını gördükleri bakım merkezi yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 yıl sonra gelen kavuşma sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN