Hedef kadınları hayata katmak

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Hedef kadınları hayata katmak

Mahmut Aldatmaz, "Proje gereği sportif etkinlikleri, aileler, kadınlar ve gençlerle görüşmeler, kadınlarımızın el becerilerinin geliştirilmesine yönelik kurslarımız devam ediyor" dedi

Aile ve Sosyal Politikalar Hatay İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen 'Biz Bir Aileyiz' projesi kapsamında bir seminer düzenlendi. Açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, aile, kadın, çocuk, engelli, şehit yakınları ve gazilere yönelik hizmet verdiklerini anlatarak, "Biz Bir Aileyiz Projesi'nde dezavantajlı bireylerin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle desteklenmesi ve bilinçlendirilmesi amaçlanmıştır" dedi.

15 İLÇEDE VERİLECEK

Antakya'dan sonra ilçelerde de verecekleri seminerlerde ailelerin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair, aile içi iletişim ve erken yaş gebeliklerinden korunma konularını paylaşacaklarını belirten Aldatmaz, "Proje gereği sportif etkinlikleri, aileler, kadınlar ve gençlerle görüşmeler, kadınlarımızın el becerilerinin geliştirilmesine yönelik kurslarımız ve seminerlerimiz devam etmektedir" diye konuştu.

BİREYLERLE GÖRÜŞÜLDÜ
Şu ana kadar dezavantajlı 48 gencin futbol, 33 gencin basketbol, 17 kadının dekorasyon ve ev aksesuarları, 19 kadının da ipek kozasından el işi ürünleri kurslarına devam ettiğini söyleyen Aldatmaz, "Bu kurslarımızı komşularınızla paylaşarak çoğaltmak ve devamını getirmek sizin elinizde. Açtığımız aile danışma merkezinde ise meslek elamanlarımız tarafından 25 aile görüşmesi ve 77 bireysel görüşme yapılmış ve devam etmektedir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef kadınları hayata katmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN