Bakan Şimşek Suriyeli çocukları ziyaret etti

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Bakan Şimşek Suriyeli çocukları ziyaret etti

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Suriye’deki iç savaşın 6’ncı yılı nedeniyle Abdulkadir Senkeri İnsani Yardımlaşma Derneği’nce Gaziantep’in Nizip ilçesinde düzenlenen etkinliğe katıldı

Suriye'deki iç savaşın 6'ncı yılı nedeniyle Gaziantep'in Nizip ilçesinde çocuklara yönelik Abdulkadır Senkerı İnsani Yardımlaşma Derneği'nce düzenlenen etkinliğe katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Suriye'de ve Ortadoğu'da son dönemde yetim sayısının arttığına dikkat çekti. Şimşek, "Tabii bu yetimlere Türkiye olarak, insanlık trajedisiyle karşı karşıya olan Suriyeli, Iraklı kardeşlerimize bir ayrım gözetmeden kucak açtık" dedi.

EN FAZLA MÜLTECİ TÜRKİYE'DE
Türkiye'nin dünyada en fazla mülteciyi barındıran ülke durumunda olduğunu söyleyen Şimşek, "Birçok ülke sorun kendilerine dokunana kadar, sorun kendilerini etkilemeye başlayıncaya kadar, bu insanlık trajedisiyle ilgili olarak sorumsuz ve ilgisiz kalmışlardır. Bizim yaptığımız, ahlaki, insani ve vicdani bir duruştur.
Bundan sonra da elimizden geldiğince, imkanlarımız çerçevesinde yetimlere, zora girmiş kardeşlerimize ve bu coğrafyadaki bütün mazlumlara yardımcı olacağız" diye konuştu.

ÇOCUKLARDAN ATKI
Bakan Şimşek, savaş mağduru çocukların iyi eğitim görmesi ve iyi bir geleceğe sahip olmalarının küresel barış açısından çok önemli bir unsur olduğunu vurguladı.
Etkinlikte Suriyeli çocukları Suriye bayraklarıyla örülmüş atkıları Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Şimşek Suriyeli çocukları ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN