Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimyeci, kentsel dönüşümü anlattı

Giriş Tarihi: 3.4.2016
Kimyeci, kentsel dönüşümü anlattı
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci şehrin geleceğini büyük oranda değiştirecek olan Emek ve mahallelerinde 35 hektarlık bir alanı kapsayan kentsel dönüşüm projesi hakkında Antakya ve Sanayi Odası (ATSO) ile Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HETSOB) üyelerini bilgilendirdi. ATSO ve HESOB üyeleri, projeye tam destek verdiklerini belirtti.

RİSKLİ ALANLAR
Kentsel dönüşümün ilk başlarda bir hayal olduğunu vurgulayan Başkan Kimyeci, "Ancak şimdi çok şükür sizlerin de katılımı, destekleri ile hayalimizi gerçek kılıyoruz. Bu hayal bize 2013 yılında bakanlar kurulundan çıkan 6306 sayılı yasa kapsamında Emek ve Aksaray mahallelerini kapsayan 35 hektarlık riskli alanın dönüştürülmesi konusu gündeme geldi" dedi.

"SON AŞAMADAYIZ"
Göreve geldikten 2 ay sonra kentsel dönüşüm projesini yapma yetkisini talep ettiklerini anlatan Kimyeci, "İlk olarak ihale sözleşmesi yaparak çıktığımız kentsel dönüşüm projesinin 4 aşamalı sürecin 4'üncü aşamasındayız. Bin 881 hak sahibini kapsayan projemizde mümkün olan en fazla miktarda yeşil alanlar ve sosyal donatı alanları olmasına özen gösterdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimyeci, kentsel dönüşümü anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN