Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bu rapor Seyhan’a yakışmadı’

Seyhan Belediyesi’nin 2015 yılı faaliyet raporu ve oylarıyla kabul edildi. AK Partili Yalçın Limoncu, 330 milyonluk bütçeden daha kalıcı, daha güzel hizmetler sunulabileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 11.4.2016
‘Bu rapor Seyhan’a yakışmadı’
Seyhan Belediye Meclisi'nin Nisan ayı son oturumunda belediyenin 2015 yılı faaliyet raporu görüşüldü. AK Parti'nin ve 'li Rahmi Benli'nin hayır oyuna rağmen ve MHP oylarıyla kabul edilen rapora en sert eleştiri AK Partili Yalçın Limoncu'dan geldi. 330 milyon bütçeli faaliyet raporunun çok beklentisi olan Seyhan'a yakışmadığını savunan Limoncu, imarla ilgili kayda değer bir çalışma ortaya konulmadığını söyledi.

SEYHAN İMARDA TIKANDI
Seyhan'da çok ciddi imar sıkıntıları olduğunu belirten Limoncu, "2015 yılında gelen dosyalarımız aylarca bekledi. Bazen idareden gelen ve eksiklikten dolayı iade eden dosyalarla boğuştuk. İlçemizde imarla alakalı çok ciddi çalışmalar yapamadık maalesef. Gerek müteahhitlerin beklentileri gerek insanların beklediği, ekonomimizin canlanması açısından gerekli yatırımların yapılması için gerekli olan imar noktasında tıkandığımız kanaatindeyim" dedi.

"YETERLİ DEĞİL
Çok beklentisi olan Seyhan'a çok daha kalıcı ve daha güzel hizmetler sunulmadığını ifade eden Limoncu şöyle konuştu: " Biz bu noktada bu faaliyetleri gördük ve eksikliği kanaatindeyiz. Bu kadar bütçeli bir çalışmada hakikaten küçük kalmış. Biz bu faaliyet raporunun Seyhan ilçemize yakışmadığı kanaatindeyiz. Bu kadar büyük bütçemizin Seyhan'ımıza daha iyi ve faydalı dönmesi kanaatindeyiz. Dönmediğini ve faaliyet raporunu yeterli görmüyoruz. Faaliyet raporuna ret kararı vereceğiz".

"ÖNEMLİ İŞLER YAPTIK"
Faaliyet raporunda 18 milyon net kâr göründüğüne çeken MHP'li Devlet Korkutan ise, "Burası hizmet işletmesi değil belediye. Kamuya hizmet ediyor. Keşke bu parayı kalıcı hizmetlerde kullansaydık" dedi. Faaliyet raporunu kabul eden meclise teşekkür eden Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, "2015 yılında önemli işler yaptık. Gerek Yalçın beyin gerekse Devlet beyin konuşmalarından çok ciddi sapma olmadığını görüyoruz. Nihayetinde yüzde 100 tutması imkansız. Eleştirilerin hepsinden faydalanmamız gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bu rapor Seyhan’a yakışmadı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN