Türkiye'nin en iyi haber sitesi

vatandaşların akülü sandalye sevinci

Giriş Tarihi: 18.4.2016

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, vatandaşlara akülü ve tekerlekli sandalye dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, en büyük engelin vicdanda olduğunu ve herkesin bir gün engelli olabileceğini söyledi. Başkan Erkoç ile AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir birlikte 5 adet akülü sandalye ile 50 tekerlekli sandalyeyi hak sahiplerine dağıttı. Sosyal belediyeciliğin sorumluluğunu yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Erkoç , "1 milyon 100 bin insana hizmet götürme gayreti içerisindeyiz. Engelli kardeşlerimize daha iyi hizmet verebilmek ve engelsiz bir kent kurmak için çalışmalarımız sürüyor. Yaptığımız değişiklikle bütün toplu taşıma araçlarımızı engelli kardeşlerimizin kullanabileceği modern araçlarla değiştirdik" diye konuştu.

ENGELLİ ADAYIYIZ
Yarının ne getireceğinin bilinmediğini ifade eden Başkan Erkoç, "Aslına bakarsanız hepimiz birer engelli adayıyız. Yarın ne olacağımız, başımıza ne gibi kazalar geleceği belli olmadığı için biz de engelli olabiliriz. Engelli kardeşlerimizi kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmeleri adına çalışıyoruz. Engelli kardeşlerimize akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımımız devam edecek" şeklinde konuştu.

KİMSEYE MUHTAÇ OLMAYACAĞIZ
Akülü ve tekerlekli sandalyeye kavuşan vatandaşlar, "Allah Büyükşehir Belediye Başkanımız 'tan ve emeği geçen herkesten razı olsun. Artık biz de kimseye ihtiyaç duymadan kendi ihtiyaçlarımızı giderebilecek duruma geldik. Sevinçliyiz, mutluyuz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli vatandaşların akülü sandalye sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN