Yoldaki çukuru kim kapatacak

Çınarlı Mahallesi 61020 Sokak’ın Cumhuriyet Caddesi girişi bir yılı aşkın süredir kullanılamaz halde. Her yağmurda yayaları ve araçlar tehdit ediyor

Giriş Tarihi: 28.4.2016
Yoldaki çukuru kim kapatacak
'da Çınarlı Mahallesi 61020 Sokak'ın Cumhuriyet Caddesi girişinde bir yılı aşkın süre önce doğal gaz çalışmasından sonra bozulmalar baş gösterdi. Belediyenin zamanında müdahale etmemesi tahribatın daha da büyümesine ve yayalarla araçları tehdit eder hale gelmesine neden oldu. Özellikle havalarda tehdidin boyutu arttı. Çukura düşen araçlarda maddi hasarlar meydana gelirken vatandaşlar uzun atlama sporcularını aratmayacak performans sergilemek zorunda kaldı.

"FERYADIMIZI DUYSUNLAR"
Bir yıldan beri defalarca başvurmalarına rağmen Seyhan Belediyesi'nin soruna el atmaması vatandaşı öfkelendirdi. Belediye yetkililerinin, "Burası bizim sorumluluğumuzda değil" diyerek topu başkasına atmaya çalıştığını öne süren vatandaşlar, "Araştırdık burası Seyhan bölgesinde. Bir yıldan beri böyle bozuk halde duruyor. Her geçen gün sorunun boyutu daha da büyüyor. Bir Allah'ın kulu çıkıp buraya el atmayacak mı? Belediye Başkanı Zeydan Karalar feryadımızı duysun" diyorlar.

SORUMLULUK KİMDE?
Seyhan Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü yöneticilerinin bölgeyi inceleyerek, "Burası ASKİ sorumluluğunda" dediğini de belirten vatandaşlar, "Durumu ASKİ'ye bildirdik. Forum doldurun dediler. İşi yapmak yerine engel olmak hoşlarına gidiyor" diye konuştular. Olgunlaşma Enstitüsü öğrencisi Yağmur Taştan, "Yağmur yağmasın diye ederek evden çıkıyorum. Çünkü oraya gelince havada uçarak karşıya geçmem gerek, yoksa çukura gömülürüm" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoldaki çukuru kim kapatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN