HKÜ’nün hedefi okumayı sevdirmek

Giriş Tarihi: 29.4.2016
HKÜ’nün hedefi okumayı sevdirmek

Hasan Kalyoncu Üniversitesi yeni kampanyasıyla sosyal medya, , akıllı cihazlar karşısında okuma oranının azalmasını engellemeye çalışıyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) sosyal medya, , akıllı cihazlar vb. karşısında okuma oranının azalmasını engellemek amacıyla, üniversite genelinde kitap okuma saatleri düzenliyor. Yoğun ilgi gören kampanya HKÜ Kampusu'nun dışına çıkarak Münif Paşa İl Halk Kütüphanesi'ne de taşındı.

KİTAP OKUMA ORANI
Kalyoncu Information Academy (KIA) Kulübü ve HKÜ Kütüphanesi işbirliği ile başlatılan "Okumayı Sevdirme Projesi"nin temel amacının teknolojinin içinde boğulmaya başlayan kişilerin kitap okuma oranını artırmak olduğu belirtildi. Proje kapsamında HKÜ ve Gaziantep'in çeşitli kültürel ortamlarında okuma etkinlikleri ve eğitim seminerleri düzenleniyor.

KARİKATÜR SERGİSİ
İl Halk Kütüphanesi Müdürü Remzi Mızrak ve Müdür Yardımcısı Mesut Çakır, kampanya kapsamında ziyarete gelen HKÜ akademisyen ve öğrencilerine kütüphane hizmetleri hakkında bilgi verdi. Kütüphaneye üye olan öğrenciler kitap konulu karikatür sergisini gezdi. Kitap okuma etkinliği, Türkiye'de sadece iki kütüphanede bulunan "Çizgi Roman Kitaplığı"nın olduğu bölümde yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ’nün hedefi okumayı sevdirmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN