Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Sarı’dan lılara müjde

ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adnan Menderes Bulvarı’nın rekreasyon alanına dönüştürülmesi için kolları sıvadıklarını belirterek, “Burayı ’ya hediye edeceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 2.5.2016
Bakan Sarı’dan Adanalılara müjde
ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Seyhan Baraj Gölü'nün kenarındaki Adnan Menderes Bulvarı ile ilgili olarak lılara müjde verdi. Adnan Menderes Bulvarı'nın rekreasyon alanına dönüştürülmesi noktasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Bakan Sarı, "Tamamen bakanlığımızın kontrol ve denetiminde yürütülecek olan projeyle birlikte bu bulvar, Adanalıların çok rahat yürüyebileceği bir alan haline gelecek" dedi.

AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI
Bakan Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile birlikte Çukurova Üniversitesi'nce 160 milyon TL'lik bir bütçeyle hayata geçirilen ve yapımı tamamlanan 12 projenin toplu törenini gerçekleştirip, 20 bin metrekareden oluşan Dr. Feyyaz Etiz Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi'nin temelini attı. Vatandaşları en mutlu eden hizmetlerin başında sağlık alanında yapılan dev reformların geldiğine dikkat çeken Bakan Sarı, 2002 yılında sadece bin 78 olan tesise, son 14 yılda 3 bin 228 tesis daha eklendiğini söyledi. Bakan Sarı, sağlıkta vatandaşlar arasındaki ayrımcılığa son verdiklerinin altını çizerek, "Vatandaşlarımız hizmetten memnun ve arzu ettiği hastanede tedavi görüyor" diye konuştu.

"BÖLGENİN YILDIZI"
AK Parti Hükümeti'nin de üniversitelerin bilimsel çalışmalarına destek verdiğini vurgulayan Sarı, "İktidarda olduğumuz ilk günden beri Adana'nın başta ekonomik, teknolojik, sağlık, sosyal, eğitim, kültürel ve sportif anlamda kalkındırabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Adana, 2023 Türkiye'sinde hedeflerini gerçekleştirmiş olarak yoluna devam edecek. Adana bölgemizin parlayan yıldızı olmaya devam edecek" dedi.

"HEDİYE EDECEĞİZ"
Adnan Menderes Bulvarı'nın rekreasyon alanına dönüştürülmesi noktasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile birlikte görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Bakan Sarı, "Adana'ya en kısa zamanda Adnan Menderes Bulvarı'nı rekreasyon alanı olarak hediye edeceğiz. Tamamen bakanlığımızın kontrol ve denetiminde yürütülecek olan projeyle birlikte bu bulvar, Adanalıların çok rahat yürüyebileceği bir alan haline gelecek. İşgaller ortada kalkacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Sarı’dan Adanalılara müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN