Yeni: Kasetle gelen başkanınıza bakın

Ak Parti İl Başkanı Fikret Yeni, “Siz ’ye 6 seçim yenilgisi tattıran, oylarını artıramayan, kasetle iş başına gelen, koltuğundan ayrılmayan Genel Başkan’ınıza bakın” dedi

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Yeni: Kasetle gelen başkanınıza bakın
Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanlığından ve Başbakanlıktan ayrılmasını "4 Mayıs Saray Darbesi" olarak nitelendiren İl Başkanı Ayhan Barut'un sözlerine sert tepki gösteren AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Sayın Genel Başkanımızın partimizi 22 Mayıs'ta kongreye götürüyor olmasından dolayı beklentisi içine giren CHP Adana İl Başkanı hemen mikrofon başına geçmiş ve aklı sıra bu işten kendine pay çıkarmaya çalışmış" dedi. CHP İl Başkanı Barut'un, Yaklaşık 150 yıllık bir parlamenter geçmişimizi bir diktatörün beklentilerine teslim etmeyeceğiz" diye konuşmasının yakışıksız olduğunu vurgulayan AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Öncelikle bizim parti içi meselemiz, başka bir partiyi ilgilendirmeyeceği gibi, kurucu Genel Başkanımıza diktatör demek kimsenin haddine değildir. Bizim parti geleneğimiz de koltuk sevdası, koltuk için dava arkadaşımızı satma söz konusu olamaz" diye konuştu.

"BU BİR BAYRAK YARIŞI"
Başkan Fikret Yeni, "Genel Başkanımızın partimizi kongreye götürmesi, bir bayrak yarışıdır. Siz, CHP'ye 6 seçim yenilgisi yaşatan, partisinin oylarını bir puan bile arttıramayan hatta düşüren, kasetle iş başına gelen ve hâlâ koltuğundan ayrılmayan Genel Başkanınız ile ilgilenin. Siz ve partiniz darbe lafını kullanacak en son kişidir. Biz, kaset darbesiyle Genel Başkan seçmiyoruz. Biz her daim istişareyi ve liyakati önemsiyoruz. Bu böyle biline" şeklinde konuştu. "Biz, 2002'den beri teşkilatlarımız ve milletimizle, birlikte AK Parti'yiz, birlikte Türkiye'yiz ve biz birbirimizin kardeşiyiz" diyen Fikret Yeni şöyle konuştu: Bizde koltuk sevdası olmaz. Makam derdi olmaz. Bizim için makamlar hizmet aracından başka bir anlama gelmez. Hiç bir makam davamızdan üstün değildir. Makamlar bize emanet edilen araçlardır. Ne siz, ne de bir başkasının aramıza fitne sokmasına ve birliğimizi bozmasına asla izin vermeyiz." Kriz tacirlerinin 15 yıldır avucunu ovuşturmasına rağmen avuçlarını yaladığını belirten Fikret Yeni, sözlerini şöyle tamamladı: "Sizin AK Parti'nin geleneklerini ve ilkelerini anlamaya siyasi tecrübeniz yetmez. Çünkü bizim sevdamız Türkiye'miz, bizim sevdamız davamız, bizim sevdamız milletimize yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerimizdir. Kriz için çabalayan odaklara en net mesajı 22 Mayıs'ta vereceğiz. Ne AK Parti'de, ne de Türkiye'de hiç bir şeyin krize dönüşmesine izin vermeyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni: Kasetle gelen başkanınıza bakın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN