‘Genel başkanının arkasını topluyor’

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, kan söylemini savunan Kemal Kılıçdaroğlu’na ve “Arkasını toplamaya çalışıyor” dediği İl Başkanı Ayhan Barut’a tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 17.5.2016
‘Genel başkanının arkasını topluyor’
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, İl Başkanı Ayhan Barut'un, kan üzerinden siyaseti önceleyen genel başkanlarının arkasını toplamada ısrarcı olduğunu söyledi. Yeni, "Bizim iç işlerimizle uğraşmak yerine, siz kasetle iş başına gelen, eksi genel başkanınızın ayağının altından çekilen halının üstüne oturan, kan söylemleri ile ülkeyi tökezletmekten başka mahareti olmayan genel başkanınızla ilgilenin. Hiçbir şey üretemeyen genel başkanınız kan kokusunu sokağa yayma derdinde" dedi.

'KAN TARİHİNİZDE VAR'
Kan dökmenin CHP'nin tarihinde yer aldığını ifade eden Başkan Fikret Yeni, "Kan dökmek, en çok da size ve tarihlerinize yakıştığı için, ondan söz etmeniz siyasi iflasınızın ilanıdır. Sayın Ayhan Barut da çok iyi biliyor ki, genel başkanları her seçim yaşadığı yenilgi sonrası girdiği psikolojinin sonucunda, derin bir çaresizlik içinde. Geldiği yeri dolduramadığı gibi öfkeleniyor, şikayet ediyor, vatandaşa kızıyor, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyor ve işin içinden çıkamayınca da kan dökmekten söz ediyor" diye konuştu. CHP Genel Başkanı'nın söylemlerine halkın itibar etmediğini de vurgulayan Başkan Fikret Yeni, "Ne söylerse söylesin millete bir tesiri yok CHP genel başkanının. Çünkü siyasetin doğal akışıyla değil de siyaset mühendisliğiyle bir yerlere geliyor, o yeri hak etmediği gibi hakkını da veremiyor. CHP genel başkanı partisini bir adım ileri götüremediği gibi giderek irtifa kaybettiriyor. Bunun ceremesini sadece CHP'liler değil, tüm çekiyor" şeklinde konuştu.

STATÜKONUN BEKÇİSİ
AK Parti'nin 15 yıldır milletin tercihi olmasından dolayı, CHP'nin statükoyu korumaya çalıştığını ifade eden Fikret Yeni, "Bu yüzden de yeni bir şey üretemiyor. Üretmeyince hırçınlaşıyor ve kan kokusunu sokağa yaymada çare arıyor. Bu 12 Eylül darbe zihniyetinin tekerrüründen ibarettir. Ama artık eski Türkiye değil. Vesayet ve bekçilerine prim vermiyor. Tüm çırpınış sebebiniz bu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Genel başkanının arkasını topluyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN