Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haydi havuza

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın portatif havuzu projesi büyük ilgi görüyor. Seyhan’da bu yaz 20 bin çocuk yüzme öğrenecek

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Haydi havuza
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 'Portatif Yüzme Havuzu Projesi' büyük ilgi görüyor. Geçen yıl ilki düzenlenen ve 8 bin çocuğun ücretsiz eğitimi aldığı projede bu yıl öğrenci sayısının 20 bin olması planlanıyor. Başkan Zeydan Karalar, 'de ilk kez düzenledikleri 'Portatif Yüzme Havuzu Projesi'nin pek çok şehre örnek olduğunu söyledi. Adana'nın boğularak ölenler sıralamasında birinci olduğunu belirten Başkan Karalar, "Yazın kavurucu sıcaklarında çocuklarımızın sulama kanallarına ve baraj gölüne kontrolsüz şekilde girip boğulmalarını önleyebilmek için bu projeyi geliştirdik. Eğer bir tek çocuğumuzun bile serinlemek isterken hayatını kaybetmesine engel olabildiysek bu bizim için başarıdır" dedi.

OKUL BAHÇELERİ'NE KURULDU
Proje kapsamında yaz aylarında kullanılmayan 14 okulun bahçesine portatif yüzme havuzu kuruldu. İlk yıl 8 bin çocuğun hem ücretsiz yüzme öğrendiği hem de sıcak havalarda serinleme fırsatı bulduğu projede bu yıl sayının 20 bine ulaşması planlanıyor. Seyhan Belediyesi yüzme kursuna katılacak öğrencilere şort, tişört, mayo ve boneyi ücretsiz olarak hediye ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi havuza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN