Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zabıta dolmuşta klima denetliyor

Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ’te Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, yolcu gibi bindikleri şehir içi toplu ulaşım araçlarında klima denetimi yaptı

Giriş Tarihi: 10.7.2016
Zabıta dolmuşta klima denetliyor
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği kentte toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların mağdur olmaması için ilginç bir denetim yaptı. Vatandaşlardan gelen şikayet üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, yolcu gibi bindikleri toplu taşıma araçlarında klima denetimi yaptı. Denetimlerde 3 gün içinde 200 araca ceza kesildi. Özellikle yolcuların yoğun olduğu saatlerde klima denetimi yaptıklarını dile getiren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, "Yolcuların yoğun olduğu saatlerde araçların klimalarını çalıştırmadığı hususunda gelen şikayetleri yerinde inceliyoruz. Teknik arızadan dolayı çalıştırmayanlar ya da keyfi olarak çalıştırmayanlara anında işlem yapıyoruz. Klimalarını kapatmaları halinde 220 TL cezası alıyorlar" dedi.

200 ARACA CEZA
Araçlarındaki klimayı çalıştırmayanların gerekirse araçlarının bağlanması yoluna gidildiğini belirten Yalım, "3 gün içerisinde 200 araca yasal işlem yapılmıştır. Yasal işlemlere rağmen yaptırmayanların araçlarının bağlanmasına kadar gidileceğine burada özellikle söylüyoruz. Vatandaşımız bu konuda rahat olsun sıcaklıkların olduğu her gün, klimaların çalıştırılması zorunludur. Ekiplerimiz günün 18 saati kontrolü sürdürecektir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıta dolmuşta klima denetliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN