li kahraman ilk darbeyi vurdu

Valisi Ertan Peynircioğlu, Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye kalkan darbeci generali alnından vuran Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in darbeyi sekteye uğrattığını söyledi

Giriş Tarihi: 26.7.2016
Niğdeli kahraman ilk darbeyi vurdu
liler, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye kalkan darbeci generali alnından vurarak darbeyi sekteye uğratan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in kahramanlığını konuşuyor. Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu da kahraman Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir ile ilgili açıklama yaptı. Vali Peynir- cioğlu, "Özel Kuvvetler Komutanı beni arayarak kahraman astsubayımız ile ilgili bilgileri paylaştığında biz onunla ilgili gerçekleri daha iyi anladık" dedi.

ŞEHİDİN ROLÜ
TSK içerisinde yuvalanmış bir takım terörist ve vatan hainlerinin ülkenin yönetimini ele geçirmeye kalkışıp, darbe yapmaya yeltendiğini anlatan Vali Peynircioğlu, "Milletin meclisini, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, özel harekât başkanlığını, emniyet müdürlüklerini bombaladılar. Acımasızca bu milletin insanlarının üzerine açtılar, yüzlerce vatandaşımızı şehit ettiler, Niğdeli Ömer Halisdemir Astsubayımız, bu darbe girişiminin önlenmesinde çok önemli bir rol üstlenmiştir" diye konuştu.

DARBECİLER ÖLDÜRÜCÜ DARBE
Darbenin önlenmesinde Niğde'nin çok önemli payı olduğunu vurgulayan Vali Peynircioğlu, şöyle konuştu: "Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir. Kendisi gelen darbecilere karşı kahramanca çarpışarak şehit oldu. Gelen darbecilerin başındaki generali de öldürerek, o darbecilerin dağılmasına sebep oldu. Özel Kuvvetler Komutamızın bana ifade ettiği, Ömer Halisdemir'in darbenin önlenmesinde en önemli unsurlardan biri olduğu idi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğdeli kahraman ilk darbeyi vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN