Türkiye'nin en iyi haber sitesi

de HKÜ’nün başarısı devam ediyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencisi Merve Durdu, katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda dört alarak büyük bir başarının a imza attı.

Giriş Tarihi: 4.8.2016
Yüzmede HKÜ’nün başarısı devam ediyor
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Mimarlık Bölümü, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Merve Durdu, Sakarya Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası'ndan mutlu döndü. Güçlü rakiplerini geçen Durdu, yarışmalarda 4 farklı dalda madalya aldı.

2 ALTIN 2 BRONZ
HKÜ öğrencisi Merve Durdu; 100 metre serbest, 100 metre kurbağalama, 100 metre sırt üstü ve 200 metre karışık kategorilerinde yarıştı. Şampiyonada Durdu, 200 metre karışık ve 100 metre sırt üstü kategorilerinde birinci olarak altın madalya kazandı. Ayrıca, 100 metre kurbağalama ve 100 metre serbest kategorilerinde ise 3. olarak bronz nın sahibi oldu. Merve Durdu, "Ben küçük yaşta yüzmeye başladım. Ailem en büyük destekçim oldu. Haftanın 3 günü sürekli antrenman yapıyorum ve yüzmeye verdiğim çalışmaların sonuçlarını almaya devam ediyorum. Başarılarımın artarak devam edeceğine inanıyorum. Yüzme dalında ilerleyerek Antrenör olmayı istiyorum. Bana destek olan HKÜ yöneticilerine ve aileme teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzmede HKÜ’nün başarısı devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN