Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha fazla üretim daha fazla istihdam

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Daha fazla üretim daha fazla istihdam

Valisi Özdemir Çakacak, darbe girişiminin ardından işadamlarının daha fazla çalışmasını ve daha fazla istihdam sağlayarak ülke ekonomisine katkı bulunmalarını istedi

'ye ekonomi alanında can veren işadamlarının bağlı bulunduğu Anadolu Aslanları İşadamları (ASKON) Derneği'nin Şube yönetimi, Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ı ziyaret ederek, darbe girişimi ardından yapılması gerekenlere ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Görüşmede ülke ekonomisinin kalkınması için 'daha fazla üretim ve daha fazla istihdam' sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

KARARLI DURUŞ
Türk milletinin FETÖ'cülerin darbe girişiminin ardından büyük bir kenetlenme örneği sergilediğinin altını çizen Vali Çakacak, "Ülkemiz 15 Temmuz'da zor bir gece geçirdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın davetiyle birlikte ellerindeki bayraklarla meydanlara inen milletimiz; tanklara, helikopterlere ve savaş uçaklarına 'durun' dedi. Milletimizin asil ve tarihe geçecek kararlı duruşu ile güvenlik güçlerimizin mücadelesi, 'yi karanlık bir ortamdan kurtardı" şeklinde konuştu.

ÜRETİM VE İSTİHDAM
Her kurumda yuvalanan FETÖ'cüleri ayıklamak için temizlik harekâtının devam ettiğine dikkat çeken Çakacak, iş dünyasının daha fazla çalışması gerektiğini vurguladı. Çakacak şöyle dedi: "Daha fazla üretmek ve daha fazla istihdam oluşturmayılız. İdari olarak gerekeni yapıyoruz. Girişimcilerimiz de ekonomimizin daha iyi yerlere gelebilmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmalılar. Daha önce bir çalışıyorsak, şimdi bu sayıyı daha fazla artırmalıyız." ASKON Mersin Şube Başkanı İbrahim Özdoğru ise millet iradesine çevrilmiş tanklarına önüne yatmanın kolay bir şey olmadığına işaret ederek, "Ecdadımıza layık bir millet olduğumuzu bir kez daha gösterdik" dedi. Başkan Yardımcısı Hasan Arslan ise "15 Temmuz gecesi ve devam eden günlerde; birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin hiçbir zaman bozulamayacağını bir kez daha gösterdik. Valimizi dinleyecek daha çok çalışacağız, üreteceğiz" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha fazla üretim daha fazla istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN