Turgut Özal’da işgal sürüyor

Giriş Tarihi: 22.8.2016
Turgut Özal’da işgal sürüyor

Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi’nin Turgut Özal Bulvarı’nda yaşanan kaldırım işgallerini sonlandırma girişimi yılan hikayesine döndü. Neşter vurulacaktı, işgaller arttı

Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi, Turgut Özal Bulvarı'nda onlarca işyerinin gerçekleştirdiği kaldırım işgalini seyretmeye devam ediyor. Bu işgallerin en kısa sürede sonlandırılacağına dair verilen sözün üzerinden yaklaşık 5 ay geçmesine rağmen gerek Büyükşehir gerekse Çukurova Belediyesi kılını kıpırdatmıyor. Aralarında 'li eski milletvekili Ali Demirçalı'nın kiracıları Özsüt ile Starbucks'ın da bulunduğu 63 işletmeye neden dokunulamadığı bilinmiyor.

NEŞTER VURULACAKTI
Büyükşehir Belediyesi'nin ilk etapta Ziyapaşa Bulvarı'nda hayata geçirdiği sarı çizgi uygulamasının olumsuz etkileri sürüyor.
Keyfi bir şekilde gerçekleştirilen uygulama yüzünden kentin birçok yerinde kaldırım işgallerine resmiyet kazandırıldı. Bu işgallere dikkat çekmek için konu 26 Mart 2016 tarihli SABAH Güney'in manşetine "Kaldırım işgaline sarı çizgiyle kılıf" başlığı ile taşındı. Bu haberden üç gün sonra SABAH Güney okurlarına "Kaldırım işgaline neşter vuruluyor" haberiyle müjde verdi.

YENİ İŞGALLER
Yetkilerin yaptığı açıklamanın duyurulmasından sonra aylar geçti, işgallere son verilmesi beklenirken sayıları daha da arttı. Çukurova Belediyesi'nin uyarı yazısı göndererek kaldırım işgaline son vermesini istediği 64 işyerinden sadece 2'si yapılan uyarıyı dikkate alarak işgale son verdi. Ancak bu süre zarfında yeni işgaller yaşandı. Turgut Özal'da CHP'li Ali Demirçalı'nın kiracısı olan Özsüt'ün yanında faaliyete geçen Starbucks, diğer işletmeler gibi işgale adını yazdırdı.

DEMİRÇALI FARKI
CHP'li eski vekil Demirçalı'nın bir diğer kiracısı olan Özsüt'ün de yaklaşık 300 metrekarelik kaldırım işgaline neden olması Büyükşehir ile Çukurova Belediyesi'nin eski vekile yaptığı bir kıyak olarak yorumlandı. Çukurova Belediyesi'nin, kaldırım işgaline neden olan bölümlerin yıkılması için gerekli olan encümen kararlarını almasına rağmen işlemlerini hayata geçirmemesi de "Büyükşehir işini takip etse yıkım kararını gerçekleştirmeyen Çukurova'yı uyarsa sorun çözülür" diye nitelendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turgut Özal’da işgal sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN