Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası Tanıtım Ofisi, Yaşam Boyu Eğitim ve İngilizce Hazırlık Okulu tarafından yaz okulu düzenlendi

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Hem eğlendiler hem öğrendiler

Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası Tanıtım Ofisi, Yaşam Boyu Eğitim ve İngilizce Hazırlık Okulu tarafından gerçekleştirilen Uluslararası İngilizce Yaz Okulu sona erdi. İngilizce Hazırlık Bölümü yürütücülüğünde Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilen Uluslararası İngilizce Yaz Okulu, eğlenceli ve verimli geçen bir eğitim döneminin ardından tamamlandı. Yaz Okulunun sonunda öğrencilere, düzenlenen törenle sertifikaları taktim edildi. Öğrenciler İngilizce Yaz Okulu Kampında, İngilizce öğrenmenin yanı sıra, düzenlenen etkinlikler, kültür faaliyetleri ve gezilerle Kıbrıs Türk Kültürünü tanıma şansına da sahip oldular. Yakın Doğu Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası İngilizce Yaz Okuluna ilginin her yıl giderek arttığını kaydeden Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası Ofis Direktörü Tümer Garip, son yıllarda üniversite içindeki tüm birimlerin eşgüdümüyle hayata geçirdikleri çalışmalarla Yaz Okulunun uluslararası görünürlüğünü ve bilinirliğini artırdıklarını vurguladı.

KÜLTÜREL EĞİTİM
Uluslararası yaz okuluna katılanların yalnızca İngilizce öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda Kıbrıs ve Kıbrıs Türk kültürünü de tanıma imkanı bulduklarının altını çizen Tümer Garip "Uluslararası İngilizce Yaz Okulu'nda katılımcılarımıza yüksek standartlarda ve uluslararası anlamda akredite bir İngilizce eğitiminin yanı sıra Üniversitemizin düzenlediği sosyal ve kültürel programlar çerçevesinde Kıbrıs'ı ve Kıbrıs kültürünü tanıma olanağı da sunuyoruz. Yaz Okulunu bitirenler katılımcılarımız yalnızca İngilizce öğrenmekle kalmıyor, bunun yanında burada kültürel anlamda öğrendiklerini ve geçirdikleri güzel zamanları hem ana dillerinde kendi ülkelerindeki çevrelerine hem de öğrendikleri İngilizce ile iletişime geçtikleri diğer insanlara aktarıyorlar. Bu da hem ülkemizin hem de eğitim kurumlarımızın tüm sınırları ve engelleri aşarak dünyadaki tanınırlıklarına da katkı koyuyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem eğlendiler hem öğrendiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN