Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cerablus bayramdan önce suya kavuşacak

Büyükşehir Belediye Başkanı , “İnşallah bayramdan önce Cerablus halkının suya kavuşması yönünde gerekli bütün desteği verdik” dedi.

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Cerablus bayramdan önce suya kavuşacak

DAEŞ'ten temizlenip ÖSO'nun kontrolüne geçen Cerablus'a Büyükşehir Belediyesi'nden hzimet atağı geldi. Cerablus'un yeniden inşasına destek veren belediye Cerablus halkının içme suyuna kavuşması için gerekli çalışmaları yaptı. Büyükşehir Belediyesi olarak bütün teknik ekiple Cerablus'ta olduklarını dile getiren Başkan , "Teknik ekibimiz suyla ilgili burada bir çalışma yaptı. Cerablus'ta 4 ayrı kuyuda su bulunduğunu, sabahleyin gelen jeneratörle birlikte suyun şebekeye verilip depoya alınacak şekilde ayarlanması yapılacak. Analizlerden sonra inşallah bayramdan önce Cerablus halkının suya kavuşması yönünde her türlü desteği veriyoruz" dedi.

OYUNCAK DAĞITTI
Beraberinde Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Karkamış Kaymakamı Yusuf Osman Diktaş ve diğer yetkililerle Suriye'nin Cerablus bölgesine geçerek, burada Büyükşehir tarafından yürütülen çalışmaları inceleyen Fatma Şahin, Şehitler Meydanı'nda Cerablus'lularla sohbet etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Şahin, çocuklara oyuncak dağıttı. Cerablus'ta hayatın gün geçtikçe normale döndüğünü ifade eden Fatma Şahin, Valilik koordinatörlüğünde Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzeri diğer ilgili kurumlarla Cerablus'un yeniden inşası için el ele vererek çalıştıklarını anlattı.

TEMİZ BİR KENT
Kentteki vatandaşların temel insani ihtiyaçlarını karşılayan yardım kuruluşlarına teşekkür eden Şahin, "Büyükşehir olarak buradayız. İhtiyaçları yerinde tespit etmek için gerekli incelemeleri ve görüşmeleri yaptık. Öncelikle kentin temizlenmesi lazım. 8 ayrı gurupta makinelerimizle beraber şehri harabelerden ve pislikten kurtarmak temiz bir Cerablus oluşturabilmek için çalışmalara başladık. İnşallah bayramdan önce harabelerden kurtulmuş temiz bir Cerablus oluşturacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cerablus bayramdan önce suya kavuşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN