Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Proje başladı ama esnaf mağdur oldu

Giriş Tarihi: 14.9.2016
Proje başladı ama esnaf mağdur oldu

Çalışmalar bitmeyince 10 esnaf kepenk kapattı. Çöp konteynırları dolup taşıyor. Bölgede kokudan geçilmez oldu. Vatandaşlar ve esnaf, Büyükşehir Belediyesi’ne ateş püskürüyor

'da CHP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından trafiği rahatlamak amacıyla yapımına başlanan Atatürk Caddesi Kavaslı kavşağı battı çıktı projesinin çalışmaları son hızıyla devam ederken, bölgedeki esnaftan şikayetler gelmeye başladı. 2 aydır bitmek bilmeyen çalışmalar yüzünden çok mağdur olduklarını belirten yaklaşık 350 esnaf, "Satışlarımız durma noktasına geldi. Çalışmaların bir an önce tamamlanmasını dört gözle bekliyoruz. Yoksa hepimiz iflas bayrağını çekeceğiz, kepenkleri kapatacağız" dedi.

GAZİANTEP ÖRNEĞİ VAR
Yaklaşık 2 ay önce başlayan çalışmalar nedeniyle Kavaslı-Odabaşı Mahalleleri araç giriş çıkışına kapatılınca bölge adeta ölü alan haline döndü. Çalışmaların yapıldığı yerde işyerleri bulunan yaklaşık 350 esnaf, 2 bu yana siftah bile yapamadan işyerlerini kapattıklarını belirterek, projeyi başlatan Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi. Başka illerde bu tür projelerin bir ayda bittiğini söyleyen esnaflar, "Ankara'da, 'te nasıl oluyorsa gidip örnek alsınlar" diye konuştular. Çalışmalar başlamadan önce satışların gayet iyi olduğunu, müşterilerin sürekli girip çıktığını anlatan kebapçı Osman Mansuroğlu, "Hizmetin yapılmasına bir şey demiyoruz ama çalışmaların bu kadar uzaması zaten zar zor geçinen esnafı iyiden iyiye perişan etti. 2 aydan beri para kazanmadan gidiyoruz. Bizimde çolumuz çocuğumuz var. Ödenecek borçlarımız var. Çalışmalar ne zaman biter onu da bilmiyoruz. Kimse bir şey söylemiyor. Rezil haldeyiz" diye dert yandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Proje başladı ama esnaf mağdur oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN