Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eczacı Odası FETÖ’cüyü azletmedi

FETÖ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklanan ve Eczacılar Odası’nın lığını yapan İsmail Çatal’ın odanın avukatlığına devam ettiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 19.9.2016
Mersin Eczacı Odası FETÖ’cüyü azletmedi
Barosu larından olan ve silahlı terör örgütü FETÖ ile bağlantısı olduğu için çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Avukat İsmail Çatal'ın halen Mersin Eczacılar Odası'nın avukatlığını yaptığı ve görevini aktif olarak sürdürdüğü ortaya çıktı. İşadamı Mahmut Arslan ile ailenin avukatı Altındere'ye FETÖ'nün emniyet imamı ve bu örgütle ilişkisi olduğu için tutuklanan BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal ile işbirliği yaparak kumpas kurduğu ortaya çıkan Avukat İsmail Çatal'ın oda yönetimi tarafından avukatlıktan azledilmemesi tepki topladı.

CEZAEVİNDE İMZALADI
Tutuklanan avukat İsmail Çatal, cezaevinde 5 Eylül 2016 tarihinde imzaladığı yetki belgesiyle Avukat Sertaç Hayta, Avukat Yusuf Aydın Şahin, Avukat Kemal Alhaslıoğlu ve Avukat İbrahim Çağdaş Bozdoğan'ı yetkili kıldığı anlaşıldı. Avukat İsmail Çatal, Mersin 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen 25. Bölge İçel Eczacı Odası'nın 2015/487-esas sayılı dosyası için yetki belgesi verdiği belirtildi. Avukat Murat Altındere, durumu twit hesabından kamuoyuna duyurdu. FETÖ'den tutuklu bir avukatın Mersin Eczacılar Odası'nın avukatlığını yapıyor olması kafalarda soru işareti yarattı. Edinilen bilgilere göre İsmail Çatal'ın Mersin ilindeki yatırımlarda avukatlığını yürüttüğü Iraklı Nasri ailesinin PKK Terör Örgütü bağlantıları nedeniyle Türkiye'ye giriş yasaklarının olduğu ve bu kişiler adına açtığı davaların ve yaptığı başvuruların lehine sonuçlanması için dönemin FETÖ'cü emniyet ve yargı imamlarıyla işbirliği içinde olduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Eczacı Odası FETÖ’cüyü azletmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN