Sabah namazı çıkışı açık büfe kahvaltı

Giriş Tarihi: 4.11.2016
Sabah namazı çıkışı açık büfe kahvaltı

Erdemli Müftülüğü, Ulu Cami’de sabah namazının ardından ‘Gençlik Cami ile Buluşuyor’ projesi kapsamında açık büfe kahvaltı programı düzenledi

Mersin'in Erdemli ilçesinde 'Gençlik Cami ile Buluşuyor' projesinde Ulu Cami'de sabah namazını kılan gençler, cami bahçesinde kurulan kahvaltı sofrasında bir araya geldi. Programa eski Mersin milletvekili Nebi Bozkurt, Müftü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Komşu Mağazaları Genel Koordinatörü Nezir Arslan, Ulu Cami'nin mimarlarından işadamı Mustafa Yeşilyurt, cami cemaati ve çok sayıda genç katıldı. Ayrıca etkinliğe kadınlar da büyük ilgi gösterdi.

SOSYAL HAYATIN İÇİNDE
Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, 'Gençlik Cami ile Buluşuyor' projesi kapsamında gerçekleşen bu etkinliğe katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, "Gerçekten gençlerimizin cami ile buluşması çok önemli. Camiler sadece namaz kılınan mabetler olarak algılanmamalı. İslamiyet'in ilk yıllarından bu yana camileri sosyal yönü hep ön planda olmuştur. Gençlerimize programımıza ilgi gösterdikleri için teşekkür ediyorum" dedi. Etkinliğin sponsoru olan Komşu Mağazaları Genel Koordinatörü Nezir Arslan, proje hakkında bilgi vererek şunları söyledi: Gençlerle böyle bir programda buluşmak bizi heyecanlandırıyor. Gençlerimize ve cemaatimize sahip çıkmamız, onlarla her ortamda özellikle de camilerde bir araya gelmemiz gerekiyor. Camilerimizin fonksiyonunu daha güncel hale getirmemiz gerek. Eğer gençliğimize biz sahip çıkmaz isek, başkaları sahip çıkıyor. Biz de bunun bedelini toplum olarak ağır ödüyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah namazı çıkışı açık büfe kahvaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN