Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LATİN AMERİKA HABERLERİ

Latin amerika ile ilgili tüm haberler için doğru yerdesiniz. Güncel, son dakika Latin Amerika haberleri ve en sıcak haber akışını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Latin amerika konu başlığı ile ilgili haberler tarih ve giriş saatine göre aşağıda sıralanmıştır. Son yayınlanan haber ilk sırada yer almaktadır. En güncel haberler listesi üzerinden merak ettiğiniz konuyla ilgili tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Toplam 617 Latin Amerika haberi yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 00:00
LATİN AMERİKA İLE İLGİLİ HABERLER

Latin Amerika, Latin dilleri konuşan Amerika ülkelerine ve çevresine işaret eder. Diğer bir deyişle bu bölgenin Anglo-Amerikan ve Cermen dilleri konuşan bölgeler ile zıtlık oluşturduğu da söylenir.

Latin Amerika tanımı üzerinde kesin bir mutabakat olduğu söylenemez. Çeşitli disiplinler ve araştırmacılar bölgenin tanımını farklı yapmışlardır. Uluslararası ilişkiler açısından daha çok bağımsız ülkeler ele alınmıştır. Bazı araştırmacılara göre ABD'nin güneyindeki tüm ülkeler Latin Amerika'dır. Bu durumda Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve İngilizce konuşan tüm Karayip, Orta ve Güney Amerika ülkeleri ile Meksika bu sınıfta değerlendirilebilir.[kaynak belirtilmeli]

Bölge aşağıdaki 34 ülkeden oluşur:

Latin Amerika ülkeleri arasında çok sayıda birleşme çabası da olmuştur. Avrupa Birliği örneğinden ilham olan bu çabaların çok başarılı olduğunu söyleyebilmek zordur.

SON DAKİKA