Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şarkikaraağaç’a Yeni Ambulans Gönderildi

Giriş Tarihi: 24.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:59
Sağlık Bakanlığı tarafından ’nın Şarkikaraağaç ilçesi 112 Acil Servisine tam donanımlı ambulans gönderildi.
Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi’nin Isparta il merkezine en uzak ilçe olması sebebiyle zamanla yıpranması göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir ambulans gönderildi. Yeni ambulansın gelmesiyle birlikte eski ambulans Isparta merkeze devredilirken yeni ambulansta 112 acil servis ambulansı olarak yerini almış oldu.
Konuyla ilgili olarak Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi Başhekimi Alparslan Çelik, "İlçemize Sağlık Teşkilatımız bir adet daha ambulans göndermiştir. Şarkikaraağaç ilçesinin il merkezine iki saat mesafede olması karşısında ilçemizde ambulansın çok önemli gereksinimin olduğu gerçektir. Bugün hizmete girecek olan ambulansımız bizi sağlık hizmetlerinin sunumunda rahatlatacaktır. Sorunu gören ve ihtiyacı karşılayan Sağlık Bakanlığımıza, Milletvekillerimize, Valiliğimize ve Sağlık Müdürlüğümüze ilçemiz adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.
İlçe Sağlık Sağlık Grup Başkanı Deniz Karasu ise, "İlçemizde acil müdahale gerektiren hastalara kesintisiz, hızlı bir şekilde ulaşılabilmesi, acil yardım konusunda eğitimli, tecrübeli, ATT sağlık personelimiz tarafından yerinde, zamanında müdahale edilebilmesi, ilk müdahalesi yapılan hastaların daha ileri tetkik ve tedavileri için gerekli birimlere güvenli sevk edilebilmesi amacıyla Şarkikaraağaç halkına daha iyi, kaliteli hizmet sunabilmesi amacıyla yeni tam donanımlı ambulansına kavuşmuştur. Acil müdahale gerektiren durumlarda ücretsiz 112 aranarak komuta merkezine yapılan bildirimler doğrultusunda deneyimli, eğitimli nöbetçi sağlık personeli zaman kaybetmeden harekete geçip olay yerine intikal ederek gerekli ilk müdahaleyi yapmaktadır. Bu sebeple Sağlık Bakanlığımıza, milletvekillerimize, Valiliğimize ve Sağlık Müdürümüz Mehmet Karakaya’ya ilçemiz adına şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şarkikaraağaç’a Yeni Ambulans Gönderildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN