Büyükçekmece Belediyesi’nden Görme Engellilere Anlamlı Hediye

Giriş Tarihi: 21.2.2015 14:48
Büyükçekmece Belediyesi ve Rotary Kulübü tarafından Görme Engelli vatandaşlara yaşamlarında hayati öneme sahip Beyaz Baston hediye edildi. Görme engellilere bastonları hediye eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Hayatlarının kolaylaştırılması bakımından küçük de olsa bu tip faaliyetleri yapmaya devam ediyoruz” dedi.
Büyükçekmece Belediyesi ve Rotary Kulübü’nün katkılarıyla görme engelli vatandaşlara beyaz baston hediye edildi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören için evlerinden alınan görme engelliler, yaşamlarında hayati öneme sahip beyaz bastonları Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’den teslim aldı. Törene Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün yanı sıra Rotary Kulübü Bölge Sekreteri Hasan Albayrak, Görme Engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı. Başkan Akgün salonda bulunan görme engellilerin yanına giderek tek tek selamlaştı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan program Büyükçekmece Rotary Kulübü ‘nün iyi niyet mesajı iletmesi ile devam etti.
"AMACIMIZ ONLARIN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK"
Görme engelli vatandaşların hayatında büyük öneme sahip beyaz bastonları onlara vermiş olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Akgün, "Büyükçekmece Belediyesi olarak kar, kış, kıyamet dört günden beri 24 saat süre ile çalıştık. Bugün daha rahat olduğum için bu sosyal faaliyete katıldım. Belediye ve Rotary Kulübü Başkanı ile beraber görme engelli vatandaşları burada bir araya getirip onlara beyaz baston dağıtımı yaptık” dedi.
Başkan Akgün, amaçlarının engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu dile getirerek, "Hayatlarının kolaylaştırılması bakımından küçük de olsa bu tip faaliyetleri yapmaya devam ediyoruz. Onların da hayatlarını rahat sürdürebilmeleri için. Sadece görme engelliler değil, bölgemizde ki bütün engelli vatandaşlarımızla birebir dirsek temasındayız. Onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İzci Kulübü Türkiye’nin dört bir yanından gelip burada izcilik yapıyorlar. Görme engelliler de var içerisinde diğer zihinsel ve bedensel engelliler de var” şeklinde konuştu.
“ENGELLİLER YİYECEKLERİNİ KENDİLERİ YETİŞTİRECEK”
Engelliler eğitim ve iş merkezinin açılacağı müjdesini veren Başkan Akgün, bu açılacak yerde görme engelli, zihinsel engelli vatandaşımız da diğer engelli vatandaşlarımız da yaptığımız Engelli Merkezi’nde yediği domatesi, patlıcanı, kavunu ve karpuzu da üretecek. Bunun mutluluğunu onlara yaşatacağız. Bunu başka bir yerde görmezsiniz hobi bahçelerini yaptık. Bu projemizi 2015 yaz sonuna kadar tamamlamayız planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Program sonunda görme engelli vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükçekmece Belediyesi’nden Görme Engellilere Anlamlı Hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN