Çatısı Kardan Çöken Beylik Pazarı, Adnan Kahveci’ye Taşınıyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:18
Karın yarattığı ağırlığın Beylik Pazarı’nın çatısında çökme meydana getirmesi hususu ile ilgili toplantıda Pazar esnafını bilgilendiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, esnafın mağduriyetini gidermek için Adnan Kahveci Mahallesi’nde yer alan kapalı Pazar alanına taşınılacağını kaydetti.
Beylikdüzü’nde son 28 yılın en şiddetli kar yağışı sonucu Beylik Pazarı’nın çatısında çökme meydana geldi. Barış Mahallesi’ndeki Beylik Pazarı’nın yaşanan tahribattan dolayı kullanılamaz hale gelmesi Beylikdüzü Belediyesi’nin sonuç odaklı çalışmalarını da hızlandırdı. Bölgedeki enkazın en kısa sürede kaldırılması adına ihale süreci başlatıldı. Belediye ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu pazarın yeniden hizmete açılabilmesinin 1 buçuk yıllık sürece tekabül edeceği ve bu tespitin esnafı büyük sıkıntıya sokabileceği belirtildi.
PAZARIN YENİ YERİ ADNAN KAHVECİ KAPALI PAZARI
Beylik Pazarı esnafının Beylikdüzü’nde pazarcılık mesleğini devam ettirebilmesine vatandaşı da esnafı da memnun edecek bir formül bulan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, esnafla bir toplantı düzenledi. İmamoğlu, esnafın ekmeğinden olmayacağını belirterek, Pazar günleri kurulan Pazarın, Adnan Kahveci Mahallesi’ndeki kapalı Pazar alanına taşınması için belediye iştiraki BEYAŞ ile birlikte çalışmaları hızla yürüteceklerini ifade etti, bir-iki hafta içerisinde kapalı Pazar alanında hizmet verilebileceğini söyledi.
“PAZAR ESNAFINDAN OLUŞAN HEYET KURULSUN”
Esnaftan gerekli hassasiyeti göstermelerini beklediğini ifade eden Başkan İmamoğlu, “Beylikdüzü’nde ve çevre bölgelerde yaşayan vatandaşların, pazar günleri alışveriş ihtiyaçlarını en sağlıklı şekilde karşılayabilmeleri adına, Pazarın hizmete vakit kaybetmeden başlaması arzusundayız” dedi. Aynı zamanda pazarcılardan da her ürün grubundan esnafın yer alacağı bir komisyon oluşturmalarını talep eden İmamoğlu, kurulacak heyetin yapılacak çalışmalara eşlik edeceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çatısı Kardan Çöken Beylik Pazarı, Adnan Kahveci’ye Taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN