Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Meclisi Parka Taşındı

Giriş Tarihi: 6.5.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi, Mayıs ayı birinci oturumunu Güzelce Parkı’nda halkla iç içe gerçekleştirdi.
Büyükçekmece Belediyesi meclis oturumlarını her ay farklı bir mahallede gerçekleştirerek, şeffaf yönetim anlayışının en güzel örneğini veriyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez Büyükçekmece Belediyesi tarafından başlatılan bu uygulama, havaların ısınmasıyla birlikte yeniden hayata geçirildi.
Mayıs ayı birinci oturumunu Güzelce Mahallesi, Güzelce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin çay bahçesinde Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün başkanlığında gerçekleştiren Büyükçekmece Belediyesi, ilçenin geleceği adına alınan kararları vatandaşların da katılımıyla aldı.
VATANDAŞLAR DA MEMNUN
Yerel demokrasilerde şeffaf yönetim anlayışının önemine değinen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Büyükçekmece’nin geleceğine yönelik olarak aldığımız her kararı, halkın ödediği vergilerin hangi yatırımlarda kullanılacağını ve ilçemiz için hayata geçirilecek projeleri bizzat vatandaşımızın gözü önünde tartışıp, karara bağlıyoruz. Meclis oturumlarının sonunda ise o bölgenin sorun ve taleplerini de yine bizzat o bölgenin sakinleri ile konuşup tartışıyoruz. Bu uygulamadan hem halkımız, hem de meclis üyelerimiz son derece memnun" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Meclisi Parka Taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN