Baklava Karın Kasına Kavuşmak İçin Pratik Çözüm

Giriş Tarihi: 20.5.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 12:37
Baklava Karın Kasına Kavuşmak İçin Pratik Çözüm
Op. Dr. Bülent Cihantimur, en çok istenilen estetik duruş olarak kabul edilen “baklava karın” için estetik cerrahinin son derece pratik bir çözüm sunduğunu belirtti.
Yaz yaklaşırken fit bir bedene kavuşmak herkesin arzusu. Özellikle karın kaslarının belirgin hale gelmesi ve “baklava karın” olarak tabir edilen bir görüntü, en çok istenilen estetik duruş olarak kabul ediliyor. Karın kası yapmaya vakti olmayanların ve ya bu zorlu süreci başaramayanların yardımına estetik cerrahi koşuyor.
Op. Dr. Bülent Cihantimur karın kası yapmanın zorlu bir süreç olmasının yanı sıra, spor salonlarından çıkmadan, özellikle beslenmeye dikkat ederek ve takviye sporcu ürünleri kullanarak “baklava karın” yani karın kası yapmaya çalışanların sayısının çok fazla olduğunu söyledi. Cihantimur, “En az 1 sene bunun üzerine yoğunlaşmak gerekiyor. Spor yapmak ve besinlere dikkat etmek elbette çok mühim fakat bu sürece vakti olmayanlar ya da başaramayanlar için estetik cerrahi son derece pratik bir çözüm getiriyor” açıklamasında bulundu.
“ADOİS KASI, KARIN KASI ESTETİĞİ İLE BELİRGİN HALE GELİYOR”
İşlemin nasıl yapıldığı hakkında bilgi veren Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Karın kası, karın boşluğunun tamamını, diyaframdan, pelvise kadar alana yayılan bir dizi kas sistemden oluşmaktadır. Adonis kası olarak da adlandırılan karın kası, karın bölgesinde bulunan bütün iç organların muhafazasını sağlıyor. Gergin ve yağlanma olmayan bir karın kası beden sağlığı ve estetik olarak da herkesin arzu ettiği bir durumdur. Fakat dediğim gibi zorlu bir süreç. Karın Kası Estetiği ile kişilere istedikleri oranlarda karın kası görüntüsü verebiliyoruz” dedi.
“SON DERECE ETKİLİ VE PRATİK BİR UYGULAMA”
Yaz mevsimi öncesi kliniklerine Karın Kası Estetiği için gelen çok fazla kadın ve erkek hastalarının olduğunu da dikkat çeken Cihantimur, “Üzerinde yağlanma olsa da, herkesin karın bölgesinde kasları var sadece yağ tabakası görünmelerini engelliyor ve ayrıca çalışılmamışsa belirgin değiller. Karın Kası Estetiğinde, liposculpture tekniğini kullanarak, kasların kıvrım yerlerine uygulama yapıyor ve bu alandaki yağları inceltiyoruz. Bu şekilde kasların kıvrım yerleri incelince kaslar belirgin hale geliyor ve baklava dilimi olarak tabir edilen görüntüye kavuşuyor. Eğer yağlanma fazla ise, karnın tamamından yağ alımı yapılıp, sonrasında yine kıvrım yerlerine bir heykeltıraş gibi şekil veriyoruz. Uygulama son derece etkili ve pratik” açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baklava Karın Kasına Kavuşmak İçin Pratik Çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN