Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazar Barbarosoğlu: “Türkiye’nin İyilik Haritasını Çıkarıyoruz”

Giriş Tarihi: 25.5.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 14:48
Yazar Barbarosoğlu: “Türkiye’nin İyilik Haritasını Çıkarıyoruz”
Yazar Fatma Barbarosoğlu, dergi röportajlarında güzel insanların hikayelerini okuyucuya sunmaya çalıştıklarını belirterek, “Türkiye’nin iyilik haritasını çıkarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşi programına konuk olan Yazar Fatma Barbarosoğlu, röportaj yaptıkları Macar asıllı Halime Hanım’ın güzel bir örnek teşkil ettiğini kaydetti. Röportajlarında güzel insanların hikayelerini sunmaya çalıştıklarını belirten Barbarosoğlu, “Türkiye’nin iyilik haritasını çıkarmaya çalışıyoruz” dedi.
Yaptıkları röportajlarda yalnızlık hissinden kurtulduklarını kaydeden Barbarosoğlu, şöyle konuştu: “Macar asıllı Halime Hanım, 33 yaşında. Hidayete ermiş, din ve ilim öğrenmek için çaba sarf ediyor. Budapeşte’de dersler veriyor. Türkiye’de yaptığı gözlemlerden yola çıkarak, “Ülkenizde insanlar ya bekliyor ya da sürekli yemek yiyor’, diye bir eleştiride bulunuyor. Haksız mı? Biz niçin hep hayatı erteliyoruz. Bu yüzden okuyucuya ulaştırmak için röportajlar yaparak hayatı ertelemiyoruz. Çarpıcı hikayeleri gözler önüne seriyoruz”.
Konya’da evinde tek başına yaşayan 65 yaşındaki bir nine ile röportaj yapacaklarını da ifade eden Barbarosoğlu, “1950’li yıllarda, İlim sahibi bir aileden olan kadın, gelin olarak gittiği evde sıkıntılar yaşamış. Hayvanların sütünü sağmaya başlamış. Çok zor şartlarda yaşamış. Evin tüm işlerini yapmış. Ziyarete gelen annesi onun bu halini görünce evine döndükten sonra vefat etmiş” diye konuştu.
“GAYESİ OLAN İNSANLARIN HAYATLARINI KALEME ALIYORUZ”
Gayesi olan insanların hayatını kaleme aldıklarını belirten Barbarosoğlu, köşe yazarlığı yaptığını belirterek, hayattan dersler çıkardığını da ifade etti. Barbarosoğlu, kendisine yöneltilen bir soru üzerine de şunları söyledi: “Hiç kimse için dini zayıf ya da dini kuvvetli demeyin, iman faslı zor bir iştir. Allah, imanımızı üzerimizden bir gömlek gibi imanımızı çıkarır. Hiç kimseye imanı zayıf kelimesini kullanmayalım.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazar Barbarosoğlu: “Türkiye’nin İyilik Haritasını Çıkarıyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN