Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Türkmen’den Samiye Teyzeye ’En Çevreci Üsküdarlı’ Ödülü

Giriş Tarihi: 5.6.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 6.6.2015 02:41
Üsküdar Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yapımını tamamladığı 8 yeni parkın tanıtımını yaptı. Başkan Hilmi Türkmen de, ’Üsküdar’ın en çevreci vatandaşı’ seçilen Samiye Karabul’u 1 kese altınla ödüllendirdi.
Cumhuriyet Mahallesi Kafkas Parkı’nda düzenlenen etkinliğe, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Galatasaray Eski Başkanı Alp Yalman, Üsküdar Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya, TFF Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu, Galatasaraylı eski futbolcular, Bülent Alkılıç, Cengiz Yazıcıoğlu, Beşiktaşlı eski futbolcu Mahmut Biriken, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.
PROGRAMA YAĞMUR ENGELİ
Programın yapılacağı alanda tüm hazırlıkların tamamlandığı sırada başlayan yoğun yağış nedeniyle etkinlikler iptal edildi. Eski milli futbolcuların katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan gösteri maçı yağmur engeline takıldı. Başkan Hilmi Türkmen de konuşmasına başladığı sırada yağışın şiddetini artırması üzerine etkinliğe katılan vatandaşların ‘Dünya Çevre Günü’nü kutlayarak, "Sizleri bu yağmurda ıslatmayalım" diyerek konuşmasını bitirdi.
SAMİYE TEYZEYE EN ÇEVRECİ ÜSKÜDARLI ÖDÜLÜ
Her sabah sokağını süpüren ve belediyenin çöp konteynerini silip yıkayan 55 yaşındaki Samiye Karabul’a ‘Üsküdar’ın en çevreci vatandaşı’ ödülü olarak 1 kese altın verildi.
Başkan Türkmen, çevreye duyarlılığı dolayısıyla Samiye Karabul’u tebrik ederek, "İnsanların çevreye duyarlılığının arttırılması adına önemli bir görev. Biz de Üsküdar’da Üsküdarlı hemşehrilerimizin çevreye daha duyarlı olması adına bir takım etkinlikler yapıyoruz. Çok değerli Samiye Karabul hanımefendi bir Üsküdar sakini. Mahallesinde, oturduğu evin caddesinde, sokağını her gün temizleyen, süpüren bir hanımefendi. Belediyemize ait çöp konteynerlerini de her gün pırıl pırıl silen bir hanımefendi. Kendilerini Üsküdarlılar adına tebrik ediyorum. Örnek bir davranış" dedi.
Samiye Karabul da kendisini ödüllendiren Başkan Hilmi Türkmen’e teşekkür ederken, "Temizlik yapmak içimden geliyor. Benim bu davranışıma önem verip buralara kadar davet edip ödüllendiren Üsküdar Belediyesi’ne teşekkür ediyorum" diye konuştu.
ÜSKÜDARLILARA SEKİZ YENİ PARK
Üsküdar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yapımını tamamladığı; Cumhuriyet Gençlik Parkı, İcadiye Kuruçeşme Parkı, Ahmediye Camii Bahçesi, Çengelköy Meydan Parkı, Cumhuriyet Mahallesi Kaykay Parkı, Selman-i Pak Caddesi Süs Havuzu, Kuzguncuk Bostanı ve Ünalan Parkı yağmur nedeniyle kesintiye uğrayan programda tanıtılacaktı.
Üsküdar Belediyesi parkların 5 tanesinde çocukların güven içerisinde futbol oynayabilecekleri halı sahaları da halkın hizmetine sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Türkmen’den Samiye Teyzeye ’En Çevreci Üsküdarlı’ Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN