Bağcılar’da Yaşayanlar, Dalından Kiraz Yemenin Keyfini Yaşadı

Giriş Tarihi: 16.6.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Bağcılar Belediyesi tarafından geleneksel olarak her sene düzenlenen “Kiraz Bahçesi” piknik sezonuna vatandaşlar “merhaba” dedi. Meyve ağaçlarının altında piknik yapma imkanı sunan ve komşuluk ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayan bahçelerde, vatandaşlar dalından kiraz yemenin keyfini yaşadı.
Bağcılar’da meyve ağaçlarının altında piknik yapma imkanı sunan ve komşuluk ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayan Nostalji Bahçeleri’nden Kiraz Bahçesi piknik sezonuna “merhaba” dedi. Çocuğundan yaşlısına her yaştan vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği açılışa Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katıldı. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte çocuklarının alan aileler, ağaçların altında serinleyerek piknik yaptı.
“EN ANLAMLISI BU UĞURDAKİ KOMŞULUK İLİŞKİLERİNİN ARTIYOR OLMASIDIR”
Açılışta bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, hem bir kültürü yaşatmak hem de meyve bahçelerinin içerisinde piknik kültürünü devam ettirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Etrafta binaların çoğunlukta ve yoğunlukta olduğu bölgenin içerisinde nefes alabilecek yeşil çimlerinde üzerinde hemşehrilerimizin piknik yaptığını görüyoruz. Burada aynı zamanda aileler içerisinde babaları da görmek bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Yakın mesafe olunca ailece piknik yapılırken, çocukları babaları burada beraber piknik yapma fırsatı buluyorlar. Diğer taraftan farklı kültür ve yörelerimizinden gelen hemşehrilerimiz de birbirlerine yöresel ikramda bulunarak komşuluk kültürün de gelişmesine vesile oluyorlar. Bizim için de en anlamlısı bu uğurdaki komşuluk ilişkilerinin artıyor olmasıdır. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, çevre bizim geleceğimiz ve çevreyle birlikte sağlıklı nesillerin yetişmesi içinse tüm çabalarımızı sarf ediyoruz. Yapmış olduğumu çalışmalar da öncelikli olarak çevre diyoruz. Hep birlikte en güzel çevreyi korurken yeni yeşil alanların da imar ettiğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum” diye konuştu.
VATANDAŞLAR DALINDAN KİRAZ YEDİ
Konuşmasının ardından Başkan Çağırıcı çocuklara, kiraz ağacından koparttığı kirazlardan verdi. Piknik yapmaya gelen vatandaşları da selamlayan Başkan Çağrıcı vatandaşlarla selfie de çektirdi. Yoğun katılımın gösterildiği açılışta görevliler tarafından vatandaşlara sepet sepet kiraz dağıtıldı. Dalından kiraz yemenin keyfini yaşayan Bağcılarlılar, hoşça vakit geçirdi.
Piknik sezonunun açılışına katılan bir vatandaş, “Çok güzel, anlatılamaz derece. Her sene geliyoruz ama bu sene kirazdan yiyemedik, fırsat bulamadık” derken, bir başka vatandaş ise, “Süper mükemmel bir şey, hep böyle devamının da olmasını isteriz. Bu bahçeyi bize açtığı için öncelikle Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ederim. Çok beğeniyoruz, çok güzel bir duygu” ifadelerini kullandı.
Kiraz ağacının dalından kirazları koparan bir çocuk ise, “Kilosunu 20 liraya satıyorum. Çok mutluyum, Lokman Çağırıcı bizi de çağırdığı için çok mutlu oldum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağcılar’da Yaşayanlar, Dalından Kiraz Yemenin Keyfini Yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN