Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tercih Dönemin Öne Çıkan Programı: Sağlık Turizmi

Giriş Tarihi: 6.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 13:54
Sağlık Turizmi İşletmeciliği ön lisans programını açarak Türkiye’de bir ilke daha imza atan Kapadokya Meslek Yüksekokulu yöneticileri geleceğin sağlık turizminde olduğunu belirterek, programın üniversite tercihlerinin yapıldığı bugünlerde sağlık programları arasında ön plana çıktığı belirttiler.
Mesleki eğitimin öncü okulu Kapadokya Meslek Yüksekokulu, Sağlık Turizmi İşletmeciliği ön lisans programını açarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Türkiye’nin ilk ‘Sağlık Turizmcileri’ Kapadokya’da yetişeceğini belirten okul yöneticileri: “Dünyada teknolojik, kimyasal ve iklim şartları gibi birçok etken, insan sağlığına gösterilen özeni artırıyor ve insan sağlığına hizmette büyük gelişmeleri beraberinde getiriyor. Ülkemiz gerek medikal gerekse termal turizmde büyük bir potansiyel taşıyor, Türkiye’de sağlık turizmi alanında hizmet veren hastaneler, termal oteller, spa-wellness ve sağlık turizmi acenteleri faaliyetlerini giderek artırıyor. Bu kurum ve kuruluşların en büyük ihtiyacı ise tanıtım, organizasyon ve operasyon alanlarında çalışacak yabancı dil bilen, temel sağlık ve turizm bilgisine sahip nitelikli elemanlar” açıklamasında bulundular.
Programın amacı, iki yıllık eğitimle, sektörün öncelikli ihtiyacı olan nitelik olarak gelişmiş sağlık ve turizm bilgisine sahip personeller yetiştirmek. Program mezunları hastanelerin sağlık turizmi birimlerinde operasyon sorumlusu, müşteri temsilcisi gibi görevleri üstlenebilecek; sağlık turizmi ile ilgili faaliyet gösteren acentelerde, sağlıklı yaşam konusunda hizmet veren tesislerde iş imkânı bulacaklar. Programla ilgili www.kapadokya.edu.tr adresinden bilgi alınabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tercih Dönemin Öne Çıkan Programı: Sağlık Turizmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN