Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllü Turizm Elçisi Olan Sinan Akçıl, Renkli Diyaloglarıyla Güldürdü

Giriş Tarihi: 9.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Fatih Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Gönüllü Turizm Elçileri’ Projesi, sanatçı Sinan Akçıl’ın Gönüllü Turizm Elçisi olarak katıldığı Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikle start aldı. Üzerinde ‘Ask Me’ (bana sor) yazan tişörtü giyen Sinan Akçıl’ın turistlerle yaptığı sohbet renkli görüntülere sahne oldu.
Fatih Belediyesi tarafından dünya tarihinin en büyük medeniyetlerine ev sahipliği yapan tarihi yarımadayı ziyaret eden turistlere rehberlik edilmesi amacı ile oluşturmuş olduğu 400 kişilik Gönüllü Turizm Elçisi göreve başladı. Ünlü Sanatçı Sinan Akçıl da projeye destek olma amacı ile Gönüllü Turizm Elçisi olarak projenin lansmanına katıldı. Projenin tanıtımının yapılmasının ardından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, sanatçı Sinan Akçıl ve beraberindeki 400 kişilik Gönüllü Turizm Elçisi Sultanahmet Meydanı’na giderek turistlere rehberlik etti. Sinan Akçıl’ın turistlerle yapmış olduğu diyalog renkli görüntülere sahne oldu.
“PARİS’E, ROMA’YA, LONDRA’YA ÖRNEK OLMASI GEREKEN BİR PROJE”
Projenin önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirten Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bence bu proje Paris’e, Roma’ya Londra’ da örnek olması gereken bir proje. Çünkü çalışan çocuklarımız turistlerle olan anılarını anlatıyorlar. En basit şey eşyalarını kaybediyorlar, kendileri kayboluyor. Bir sıkıntıya maruz kalıyorlar. Kötü bir muameleye maruz kalıyorlar. İşte bu noktada turistlerin bunları ifade edebilecekleri bir zemin olması gerekiyor. Bu tamamen sivil insiyatif gençlerden oluşmuş bir ekip. Karşısında resmi olmayan, gönüllü, kendilerini anlayabilen, insanların olması turist açısından da son derece önemli bizim gençlerimiz açısından da son derece önemli” diye konuştu.
“ÇOK YARARLI BİR PROJE”
Gönüllü Turizm Elçileri Projesinin çok yararlı bir proje olduğunu belirten sanatçı Sinan Akçıl ise, “Böyle düşünceli başkanlara sahip oldukça ülkemizi gerçekten çok daha iyi tanıtabiliriz. Özellikle gençlik anlamında söylüyorum bunu. Çünkü 400 tane genç bu projede çalışıyor ve bunu 3 yıldır yapan var, 4 yıldır yapan var. Yeni başlayan var. Bir ülkeye gittiğimde bir meydan da böyle bir şey görsem inanılmaz etkilenirim ve tekrar oraya gitmek isterim muhteşem bir proje. İnşallah Fatih ilçesinden de çıkıp ’a yayılmasını hayal ediyorum” diye konuştu.
Tarihi yarımadanın farklı noktalarında görev yapacak olan Gönüllü Turizm Elçileri, bir yandan turistlere yardımcı olurken, diğer yandan ise yabancı dil konusunda pratik yapma imkanı bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü Turizm Elçisi Olan Sinan Akçıl, Renkli Diyaloglarıyla Güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN