Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük Göğüsler Özgüveni Arttırıyor

Giriş Tarihi: 6.10.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 12:49
Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, bir kadın için yeterince büyük ve diri göğüsler hem kişide özgüveni arttırıp hem de kıyafet seçiminde büyük özgürlük oluşturduğunu belirtti.
Op. Dr. Ayşegül Sivri, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ancak kadınların çoğu ideal ölçülere sahip değildir ve göğüslerinin büyük, küçük ya da sarkık olmasından şikayet ederler. Tecrübelerime dayanarak diyebilirim ki özellikle küçük göğüslü kadınlar ya da hiç göğsü olmayanlar herhalde bu grupta kendilerini en yetersiz ve en mutsuz hissedenlerdir’ dedi. Ayrıca ameliyattan sonra en çok fayda görenlerde tabiki onlardır. Göğüs tarih boyunca kadınlık simgesi olarak görüldüğü için küçük göğüslü kadınlarda bilinçaltındaki meme algısı ciddi zarar görür. Bu durum psikolojiyi ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkiler. En nemlisi de beğenilmeme korkusu ve buna bağlı olarak kurulan sağlıksız ilişkiler, sonucunda ise farkında olmadan evlilikler erteleniyor” dedi.
Ülkemizde de göğüs büyütme ameliyatının en sık yapılan operasyonlardan olduğunu ve her geçen günde meme büyütme ameliyatı isteyen hasta sayısının giderek arttığını belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, daha sonra şunları kaydetti: “Meme büyütmek için günümüzde halen en geçerli yöntem silikon protez ile yapılan meme büyütme ameliyatıdır. Kullanılan protezler Amerikan sağlık bakanlığı onaylı, ömür boyu garantili, değiştirilmesi gerekmeyen özelliktedir. Beşinci jenerasyon diye adlandırılan günümüzde kullandığımız silikon protezler içlerinde akıllı jel dediğimiz hafızalı bir jel ihtiva etmektedir. Silikon es kaza patlasa, kesilse ya da delinse dahi içeriği dışarıya akmamaktadır. Bu durum oldukça avantajlıdır. Göğüs protezi taktırmış kişiler hamile kalabilir, süt verebilir ayrıca sağlığa zararlı hiçbir yan etkisi de saptanmamıştır. En büyük avantajı istenilen boyut ve formda memeler büyütülebilir, elde edilen sonuç ise kalıcıdır.”
Op. Dr. Ayşegül Sivri ideal meme boyutu kişiye özel bir kavram olduğunu söyleyerek kişinin kilo, boy, omuz ve kalça genişliği ile ilgili bir ölçüdür diyor ve ekliyor; “Ayrıca kişinin kendi görüşleri de ideal meme boyutuna karar vermede önemlidir. En iyi sonuç kişiye özel planlama ile elde edilir. Göğüs büyütme ameliyatı olacak kişiyi iyi dinlemek, anlamak, kişi ile beraber karar vermek en doğru sonuç için mutlak yoldur.
Dekolte giyinmiş bir kadının göğsüne yerleştirilen bir kamera ile gün içinde kaç kişinin göğüslerine baktığı sorusuna cevap aranmış ve bu rakamın 36 olduğu saptanmış. Gözlerini göğüslere dikenlerin arasında emzirme çağında bir bebek ve sahibinin kucağında olan bir köpekte varmış. Tabiki bunların değeri sizin görüşlerinizin yanında oldukça önemsiz. Çünkü asıl önemli olan sizin ne düşündüğünüz, çünkü o göğüslerle yaşayacak olan, her gün aynada onlara bakacak olan, onlara dokunacak olan, onları bir yerlere sığdıracak olan sizsiniz. Yani göğüslerin güzelliği kavramının cevabı sizde gizlidir. O zaman soruyorum size göğüslerinizi hangi boyutta isterdiniz?”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük Göğüsler Özgüveni Arttırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN