Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Basketbol Süper Ligi’ne Yeni Sponsor

Giriş Tarihi: 9.10.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 12:22
Basketbol Süper Ligi’ne Yeni Sponsor
Emeklilik ve sigorta şirketlerinden Metlife, Basketbol Süper Ligi’nin resmi sponsoru oldu. İmza töreninde konuşan TBF Başkanı Harun Erdenay, " Uzun yıllardır basketbolun içindeyim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki; basketbol ligimiz Avrupa’nın 1 numarası haline geldi" dedi.
Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Metlife Genel Müdürü Deniz Yurtseven, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak’ın yanı sıra Metlife ve federasyon yetkilileri katıldı.
"AVRUPA’NIN 1 NUMARASIYIZ"
İmza töreninde konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, "Kaliteli bir lige sahibiz. Uzun yıllardır basketbolun içindeyim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki; Türkiye Basketbol Ligi Avrupa’nın 1 numarası haline geldi. Bu da tek başına taraftar ve maçlar ile olmuyor. Çok güçlü destekçilere ihtiyacımız oluyor. Metlife de bize güç katacak bir firma" dedi.
"MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTMEK İSTİYORUZ"
Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ise, "Ligin marka değerini ve izlenme oranlarını ciddi anlamda yükselttik. 2014-2015 sezonunda geçmiş yıllara göre sporcu ve seyirci sayılarımız yüzde 20 oranında arttı. Yeni global markalar ile beraber, bizlere sağlayacakları maddi, manevi katkılarla ligimizin marka değerini her geçen gün yükseltmek istiyoruz" diye konuştu.
Basketbol ile misyonlarının örtüştüğünü dile getiren Metlife Genel Müdürü Deniz Yurtseven de, "Sportif başarılarla izleyici sayısı milyonları aşan basketbol ligine uzun soluklu destek vererek Türk basketbolunun geleceğini güvence altına almak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Açıklamaların ardından resmi sponsorluk anlaşmasına imzalar atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basketbol Süper Ligi’ne Yeni Sponsor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN